WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Ćwiczenia ratowniczo - gaśnicze

Poniedziałek, 30 Październik 2017

W czasie prac spawalniczych prowadzonych wewnątrz hali warsztatu samochodowego doszło do wybuchu i pożaru samochodu ciężarowego. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby: dwie znajdują się w hali z płonącym samochodem, a trzecia w hali obok, w wyniku wybuchu wpadła do kanału doznając urazu kręgosłupa.


Na szczęście te dramatyczne wydarzenia to tylko scenariusz ćwiczeń strażaków z gminy Tymbark, które odbyły się 27 października br. na terenie bazy transportowej firmy pana Wojciecha Miśkowca.

- Głównym celem była taktyka ratowniczo-gaśnicza podczas pożarów środków transportu znajdujących się wewnątrz budynków i ewakuacja osób z zagłębień terenu -  mówi autor opracowania st. kpt. Tomasz Kaptur, członek czynny tymbarskiej straży.

W ćwiczeniach uczestniczyło dwudziestu czterech strażaków ochotników z OSP Tymbark, OSP Podłopień i OSP Zawadka oraz grupa uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku pod opieką zastępcy dyrektora Józefa Banacha. Do działań ratowniczo-gaśniczych wykorzystano cztery średnie samochody pożarnicze i sprzęt stanowiący ich wyposażenie.

Gminnemu Zespołowi Zarządzania Kryzysowego w czasie ćwiczeń przewodniczył dr Paweł Ptaszek, wójt gminy Tymbark. W czasie podsumowania, druh Zbigniew Kaptur, komendant gminy ZOSP w Tymbarku pozytywnie ocenił prowadzone działania, m.in. system alarmowania i łączności, wykorzystanie posiadanego sprzętu. Zwrócił jednocześnie uwagę na konieczność częstszego sprawdzanie sprzętu silnikowego znajdującego się w jednostkach.

fot. Roland Mielnicki

 

Autor : oprac. Agnieszka Piwko / na podstawie: tymbark.pl
Wyświetleń : 24
Tagi :