WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

Zagórzańskie nadzieje olimpijskie

Poniedziałek, 23 Październik 2017

21 i 22 października br. w Nowym Sączu odbył się Puchar Polski - Turniej Nadziei Olimpijskich w Taekwondo. Wśród 420 turniejowych zawodników z Polski, Ukrainy i Słowacji nie zabrakło UKS KORYO z Mszany Dolnej. Zagórzańscy taekwondziści startowali we wszystkich kategoriach wiekowych: młodzik, kadet, junior i młodzieżowiec.


Młodzików reprezentowali: Oskar Pilch, który w zawodach wywalczył złoty medal oraz Julia Chlipała, która zdobyła srebro. W kategorii kadet złoty medal wywalczył Maksymilian Śmieszek, srebrne medale zdobyli: Żaneta Wesołowska i Wiktor Pajdzik, z brązem z zawodów powróciły: Małgorzata Gal i Karolina Szczęsnowska.

Olimpijskie nadzieje w kategorii juniorów reprezentują: Mateusz Szczęsnowski (złoty medal w zawodach), Kacper Piaskowy (srebro) i Kamil Jaworski (brąz). Młodzieżowcy to: Izabela Majerczyk i Patrycja Kornaś – podczas weekendu wywalczyły złoty medal, Klaudia Kujacz – srebro i Kacper Piaskowy – brąz.

Drużynowo UKS KORYO zajął 2 miejsce w klasyfikacji młodzieżowej oraz 4 w klasyfikacji juniorów i kadetów. - To ogromny sukces dla klubu, ponieważ klasyfikujemy się w czołówce najlepszych klubów w Polsce – z zadowoleniem podkreśla trener mszańskich taekwondzistów.

Zawody rozgrano na bardzo wysokim poziomie. We wszystkich kategoriach startowali sportowcy, którzy aktualnie powołani są do Reprezentacji Narodowej.

Autor : oprac. Agnieszka Piwko
Wyświetleń : 23
Tagi :