Odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Jan Paweł II jako Artysta

Piątek, 20 Październik 2017

18 października 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej spotkali się młodzi utalentowani uczniowie szkół z terenu Powiatu Limanowskiego, aby zmierzyć się z niezwykłą mistyczną twórczością literacką Karola Wojtyły.

IV Powiatowy Konkurs Recytatorski JAN PAWEŁ II JAKO ARTYSTA jest kontynuacją organizowanego w ZSTiO od 2003 roku Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego poświęconego Patronowi Szkoły. Od samego początku jego głównym celem jest przybliżanie młodym ludziom twórczości literackiej św. Jana Pawła II, uznawanej za klucz do jego życia wewnętrznego oraz za źródło głoszonych przez niego wartości. Młodzież przygotowująca się do Konkursu nie tylko kształtuje wrażliwość na piękno literackiego języka, ale także na przeżycia, jakich dostarcza spotkanie z twórczością Papieża Polaka.

W tym roku w konkursie wzięło udział 35 gimnazjalistów i uczniów klas siódmych szkół podstawowych oraz 26 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Występy uczestników podzielone zostały na dwie kategorie: recytatorską i wokalno – instrumentalną. W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem: Poezja to wielka pani, której trzeba się całkowicie poświęcić …

Honorowy Patronat nad Konkursem objęli: Starosta Powiatu Limanowskiego Jan Puchała oraz Proboszcz Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej ks. dr Wiesław Piotrowski. Oceny występów dokonało jury w składzie: krakowski aktor i reżyser Łukasz Rybarski, aktorka Beata Rybarska, duszpasterz parafii limanowskiej i katecheta w ZSTiO ks. Robert Pociecha, emerytowana nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej w Limanowej i społeczniczka p. Anna Król  oraz emerytowana i zasłużona dla ZSTiO nauczycielka języka polskiego p. Barbara Piszczek. Gratulując zwycięzcom i uczestnikom, członkowie jury zwrócili uwagę na dojrzałość emocjonalną wykonawców oraz na umiejętność oddania głębi treści zawartych w interpretowanych tekstach.

Za piękną i dojrzałą interpretację utworów Karola Wojtyły przyznane zostały nagrody rzeczowe, które wręczyli jurorzy oraz Dyrektor ZSTiO Jan Skrzekut i Wicedyrektor Agata Golińska.

Poniżej prezentujemy laureatów Konkursu:

W kategorii recytatorskiej szkół gimnazjalnych i klas 7 SP:

I miejsce: Marta Szewczyk – Szkoła Podstawowa w Mordarce
II miejsce ex aequo:
Kinga Nawalaniec – Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej
Dominika Wiewióra – Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie
III miejsce ex aequo:
Jolanta Król – Szkoła Podstawowa nr 2 w Starej Wsi
Patryk Szewczyk – Szkoła Podstawowa w Dobrej

Wyróżnienie otrzymała:
Oliwia Bomba – Szkoła Podstawowa w Mordarce

W kategorii wokalno – instrumentalnej szkół gimnazjalnych i klas 7 SP:

I miejsce: duet Dorota Pałka i Joanna Pałka – Szkoła Podstawowa w Pasierbcu
II miejsce: zespół w składzie: Aleksandra Piórkowska, Magdalena Dudek, Magdalena Wiktor i Sylwia Halota – Szkoła Podstawowa w Pasierbcu
III miejsce ex aequo:
 Anna Woźniak – Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie
Aleksandra Bargieł wraz z zespołem – Szkoła Podstawowa w Przyszowej

Wyróżnienie otrzymała:
Zuzanna Sikoń – Szkoła Podstawowa w Przyszowej

W kategorii recytatorskiej szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce: Aleksandra Szewczyk – I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w  Limanowej
II miejsce: Michał Pociecha – I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w  Limanowej
III miejsce: Sandra Duplak – I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w  Limanowej

Wyróżnienia otrzymali:
Damian Cachro
– Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku
Kinga Jawor – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej
Dominika Zoń – Zespół Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego

W kategorii wokalno – instrumentalnej szkół ponadgimnazjalnyc
h

I miejsce: zespół w składzie: Julia Lachor, Natalia Czechowska i Patryk Lupa – I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Orkana w Limanowej
II miejsce ex aequo:
duet Aleksandra Krzyściak i Przemysław Młynarczyk – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej
Alina Dyląg i Mikołaj Tokarczyk wraz z zespołem w składzie: Eryk Pietrzak, Krzysztof Kapera, Dawid Adamczyk i Jacek Kożuch – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej

Szczególne podziękowania organizatorzy składają sponsorom Konkursu. Wsparcia finansowego i rzeczowego udzielili:
Starosta Limanowski Jan Puchała,
Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda,
Proboszcz Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej Wiesław Piotrowski ,
Firma JACKÓWKA,
Firma MASPEX,
Firma PAWIMEX,
Piotr Wyrwa – CENTRUM SZKOLEŃ RATOWNICZYCH,
Krzysztof Wyrwa – AUTO SERVICE

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom oraz wyrażają wdzięczność za tak duże zainteresowanie Konkursem. Jednocześnie już dziś zapraszają do udziału w kolejnej jego edycji w 2018 roku!

źródło: ZSTiO

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości