WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Tegoroczne Targi Edukacji i Pracy zakończone

Czwartek, 19 Październik 2017

Punkt Pośrednictwa Pracy w Limanowej oraz Młodzieżowe Centrum Kariery w Mszanie Dolnej były organizatorami tegorocznych Targów Edukacji i Pracy w Limanowej, które odbyły się 19 października br. w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej. W wydarzeniu udział wziął m.in. Jan Puchała Starosta Limanowski, Marek Młynarczyk dyrektor limanowskiego PUP, Janusz Kurzeja Komendant PSP w Limanowej, przedstawiciele Miasta i Gminy Limanowa, dyrektorzy limanowskich szkól ponadgimnazjalnych oraz młodzież. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Jan Puchała Starosta Limanowski.

- Targi Edukacji i Pracy po to są zorganizowane, by każdy mógł się zapoznać z aktualnymi ofertami i znaleźć odpowiednią dla siebie - mówił podczas otwarcia wydarzenia Jan Puchała Starosta Limanowski. W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest wykształcenie kierunkowe, dlatego od kilku lat staramy się dostosować kierunki nauczanie w naszych szkołach do potrzeb jakie narzuca nam rynek pracy.

Podczas targów prezentowane były oferty pracy oraz oferty edukacyjne, przedstawione przez pracodawców, szkoły policealne i wyższe, Młodzieżowe Biuro Pracy oraz Punkt Pośrednictwa Pracy OHP, Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej oraz Wojewódzki Urząd Pracy – Centrum Informacji i Planowania Kariery w Nowym Sączu.

Warto wiedzieć. Targi Edukacji i Pracy w Limanowej to cykliczna impreza, organizowana przez Ochotnicze Hufce Pracy. Na targi organizatorzy zapraszają przede wszystkim młodzież bezrobotną i poszukującą pracy, absolwentów wchodzących na rynek pracy, młodzież uczącą się oraz wszystkich zainteresowanych planowaniem swojej kariery zawodowej i rozwojem osobistym.

Autor : Agnieszka Piwko