WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Z kroniki policyjnej - zdarzenia drogowe z 16 października 2017 r.

Wtorek, 17 Październik 2017

- ok. godz. 11.00 w miejscowości Męcina, kierujący pojazdem m-ki Fiat nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, w wyniku czego doprowadził do potrącenia kierującego motorowerem m-ki Aprilla. Kierowcy biorący udział w tym zdarzeniu byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

- ok. godz. 12.35 w miejscowości Zamieście kierujący pojazdem ciężarowym m-ki Iveco oraz kierujący pojazdem ciężarowym m-ki Volkswagen nie zachowali właściwych środków ostrożności podczas wymijania, w wyniku czego doprowadzili do kolizji pojazdów. Kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi, obydwaj zostali ukarani mandatem.

- ok. godz. 13.15 w miejscowości Mszana Dolna przy ul. Zakopiańskiej, kierujący pojazdem m-ki Rover skręcając w lewo doprowadził do zderzenia z pojazdem m-ki Mercedes, który w tym czasie wyprzedzał go. Kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem.

- ok. godz. 15.40 w miejscowości Skrzydlna kierujący pojazdem m-ki Opel na skrzyżowaniu dróg nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pojazdem m-ki Audi doprowadzając do zderzenia pojazdów. Kierowcy biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi. Sprawca został ukarany mandatem.

W powyższych zdarzeniach nikt nie doznał żadnych obrażeń.

Policjanci ruchu drogowego w miejscowości Mordarka ok. godz. 14.20 na drodze krajowej podjęli pościg za kierowcą motocykla, który popełnił wykroczenie w ruchu drogowym (wyprzedzał w miejscu zabronionym) i nie zatrzymał się w celu uniknięcia kontroli drogowej. Po ok. kilometrowym pościgu motocyklista został zatrzymany. Był trzeźwy i posiadał wymagane uprawnienia do kierowania pojazdami.

Zgodnie z wprowadzoną w tym roku nowelizacją kodeksu karnego, takie zachowanie jest przestępstwem: „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a sprawa trafi do Sadu.
 

Autor : oprac. A. Piwko / źródło: KPP
Wyświetleń : 17
Tagi :