WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Sprzątanie Świata 2017

Czwartek, 12 Październik 2017

W Zespole Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej, odbyła się akcja „Sprzątanie świata”, która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii.

 

W ruchu na rzecz ochrony środowiska uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy na całym świecie. Do Polski ideę „sprzątania świata” 23 lata temu sprowadziła Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka oraz prezes Fundacji Nasza Ziemia i Fundacji „Sprzątanie Świata-Polska”. Od 1994 roku, w każdy trzeci weekend września wraz z milionami wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi, wszystkimi tymi, którym zależy na ochronie środowiska wyruszają, by oczyścić lasy, pobocza dróg i parki. To wspólna lekcja ekologii. „Sprzątanie” angażuje i integruje społeczności lokalne.

 

- Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom klasy 2G1 i 2G2 za aktywny udział w tegorocznej edycji “Sprzątania Świata”, która w naszej szkole odbyła się dnia 29 września 2017 r. - mówią Anna Golonka, Agnieszka Sułkowska i Jarosława Szewczyka.

W trakcie akcji wykorzystane zostały worki dystrybuowane przez Powiatowe Centrum Ekologiczne działające przy Starostwie Powiatowym w Limanowej.

Nieodpłatną wywózkę śmieci zebranych przez młodzież zapewnił MZGKiM w Limanowej. Wolontariusze z limanowskiego ekonoma łącznie zebrali 13 worków śmieci z terenu ulic: Kusocińskiego, Piłsudskiego, Krakowskiej, Fabrycznej i Witosa wraz z przyległymi osiedlami.

Szkolnym koordynatorem akcji w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej była mgr Agnieszka Sułkowska.

 

Autor : Agnieszka Piwko / źródło: ZS nr 1 w Limanowej
Wyświetleń : 41
Tagi :