WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

Powalczą na Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin

Czwartek, 12 Październik 2017

Już w najbliższy weekend w Świnoujściu odbędą się XXXI Mistrzostwa Europy w Karate Koykushin. Do rywalizacji sportowej przystąpi ponad 400 karateków, reprezentujących 25 państw Europy. Gościnnie wystąpią również reprezentanci z Japonii, USA, Costa Rica, Libanu i Tunezji.

W szeregach polskiej reprezentacji znalazło się 4 karateków z limanowskiego klubu:
- Renata Sukiennik w konkurencji kumite juniorek - 50 kg oraz w kata juniorek,
- Jakub Sowa w konkurencji kumite młodzików - 50 kg oraz w kata młodzików,
- Jakub Kądziołka w konkurencji kumite juniorów młodszych - 55 kg,
- Bartłomiej Wajda w konkurencji kumite seniorów - 80 kg.

Zawodnikom w zmaganiach sportowych podczas ME w Świnoujściu towarzyszyć będzie ich trener – sensei Arkadiusz Sukiennik (4 dan) oraz Grzegorz Kądziołka.

Naszym zawodnikom życzymy powodzenia w walce o trofea podczas XXXI Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin.

Zarząd ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa składa serdeczne podziękowania Panu Mieczysławowi Joniec – właścicielowi firmy JONIEC oraz Panu Maciejowi Szkarłat – Prezesowi PDM LIMDROG za okazane wsparcie i pomoc w wyjeździe limanowskich karateków na XXXI Mistrzostwa Karate Kyokushin. Słowa wdzięczności klub kieruje również w stronę Burmistrza Miasta Limanowa - Pana Władysława Bieda i Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej – Pana Wiesława Wójtowicza, za umożliwienie dodatkowych treningów w sali gimnastycznej limanowskiej „Trójki”.

Autor : Agnieszka Piwko