WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Idźmy naprzód z nadzieją - XVII Dzień Papieski

Środa, 11 Październik 2017

9 października br. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej obchodzono XVII Dzień Papieski, któremu towarzyszyło hasło: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Z tej okazji uczniowie oddziałów gimnazjalnych oraz klasy VII pod kierunkiem Katarzyny Filipiak i Joanny Kubowicz, przygotowali program artystyczny poświęcony pamięci Papieża Polaka.

 

Uczniowie przedstawili inscenizację ukazującą Papieża jako człowieka, który z wiarą, nadzieją i zaufaniem pokonywał kolejne życiowe trudności. Młodzi aktorzy odegrali role turystów na szlaku papieskim, wspominając o górskich wędrówkach Jana Pawła II w naszej małej ojczyźnie. Dekoracja sali gimnastycznej upamiętniała jego pobyt na terenach Beskidu.

Uczniowie podkreślili, że Papież wielokrotnie odwoływał się do nadziei i kierował do wiernych ważne słowa na ten temat. Każdy ze zgromadzonych otrzymał serduszko z najważniejszymi cytatami Papieża. Inscenizację uświetniły pieśni papieskie w wykonaniu szkolnego zespołu przy akompaniamencie instrumentów oraz solowy występ uczennicy kl. II oddziału gimnazjalnego – Anny Filipiak. Program artystyczny był okazją do refleksji nad nauczaniem i pontyfikatem Świętego Jana Pawła II. Doskonale oddał główną myśl tegorocznego hasła Dnia Papieskiego, by iść przez życie z nadzieją i zaufać Bogu. Całość dostarczyła zebranym wielu wzruszeń.

Autor : Agnieszka Piwko
Wyświetleń : 32
Tagi :