WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

Odbyły się Towarzyskie i Regionalne Zawody w skokach przez przeszkody

Wtorek, 10 Październik 2017

W dniach od 6 do 8 października br. w Osadzie Konnej ASSANYA w Żmiącej w gminie Laskowa, odbyły się Towarzyskie i Regionalne Zawody w skokach przez przeszkody. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Urszula Nowogórska Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Jan Puchała Starosta Limanowski i Czesław Stanisławczyk Wójt Gminy Laskowa.

W ciągu trzech dni trwania imprezy sportowej odbyły się aż 22 konkursy. Zgłoszonych zostało ponad 100 koni. W sobotę odbył się konkurs 130 cm o Puchar Wójta Gminy Laskowa, który wygrał Kacper Niewiadomski na koniu Prezydent II W.

W niedzielę natomiast, miał miejsce konkurs 135 cm o Puchar Starosty Limanowskiego, który wygrał Paweł Jonik na koniu Conrad 98 (przedstawiciel klubu jeździeckiego Assanya). Zajął on również I miejsce w konkursie towarzyskim z trafieniem w normę czasu 70 cm na koniu Allegro.

W zawodach konnych brał udział również właściciel Osady Konnej Assanya - Stefan Szostak, który zajął I miejsce w konkursie towarzyskim 80 cm na koniu Bolero.

We wszystkich konkursach do wygrania były nagrody rzeczowe: puchary, flots, upominki. W wyższych rangą konkursach również atrakcyjne nagrody pieniężne.

Autor : Agnieszka Piwko / fot. klub jeździecki Assanya