Obradował Zarząd Koła Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Limanowej

Wtorek, 10 Październik 2017

10 października 2017r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się zebranie sprawozdawczo - wyborcze Zarządu Koła Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Limanowej. W wydarzeniu uczestniczył Jan Puchała Starosta Limanowski i Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

Zebranie rozpoczął Stanisław Wierzycki Prezes Zarządu Powiatowego Koła Związku Kombatantów RP i BWP w Limanowej witając i dziękując wszystkim, którzy przybyli na spotkanie. Następnie odbył się wybór Przewodniczącego i Sekretarza zebrania. W dalszej części przedstawione zostało sprawozdanie z działalności Zarządu i Komisji Rewizyjnej.

- Minęła 4 letnia kadencja, która w tym okresie nie była łatwa dla naszego środowiska kombatanckiego, ponieważ przywileje kombatanckie z dnia 21 stycznia 1991 roku zostały zlikwidowane przez poprzedni rząd - mówił Stanisław Wierzycki, Prezes Zarządu Powiatowego Koła Związku Kombatantów RP i BWP w Limanowej.

Podczas spotkania poruszono także tematykę zniżek na PKP i PKS dla kombatantów oraz dokonano wyboru nowego siedmioosobowego Zarządu, w skład którego weszli:
- Wierzycki Stanisław - Prezes
- Mąka Julian - zastępca prezesa
- Oleksy Antonina - sekretarz
- Członkowie: Stelmach Anna, Kęska Genowefa, Sądel Maria, Dębski Stanisław.

Podczas spotkania Jan Puchała Starosta Limanowski witając uczestników obiecał, że nadal będzie wspierał inicjatywy podejmowane przez limanowski Związek Kombatantów. Starosta podziękował także tym, którzy nieustannie wspierają działalność Związku, aby nadal działać na rzecz upamiętniania wydarzeń historycznych.

Podczas spotkania wręczono także odznaczenia Krzyż Zasługi dla Związku, który otrzymali: Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa, Antonina Oleksy i Barbara Sukiennik. Dyplom za działalność kombatancką otrzymał Julian Mąka.

Na zakończenie Prezes Związku podziękował Staroście Limanowskiemu za dotychczasową dobrą współpracę.

Autor : Agnieszka Piwko / fot. K. Gancarczyk