Dostęp do świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

Wtorek, 10 Październik 2017

W związku z rozpoczęciem realizacji świadczeń nocnej i świątecznej opieki od dnia 1 października 2017 r. na mocy umów zawieranych na podstawie przepisów ustawy z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. 2017 r. poz. 844) wprowadzającej system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej - tzw. "sieć szpitali", Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie informuje, że realizatorem nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla świadczeniobiorców na terenie powiatu limanowskiego od dnia 1 października br. będzie:

- dla mieszkańców obszaru zamieszkania: m. Limanowa, gminy: Limanowa, Dobra, Jodłownik, Laskowa, Łukowica, Słopnice, Tymbark - będzie to: Szpital Powiatowy im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej przy ul. Piłsudskiego 61, tel. 18/33 72 075, 664 487 351
- dla mieszkańców obszaru zamieszkania: m. Mszana Dolna, gminy: Mszana Dolna, Niedźwiedź, Kamienica - będzie to: Szpital Powiatowy im. Miłosierdzia Bożego w Mszanie Dolnej przy ul. Marka 2, tel. 608 135 590.

Ponadto informujemy, że pełny wykaz realizatorów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej od 1 października 2017 r. z podziałem na obszary zabezpieczenia, a także zasady realizacji wskazanych świadczeń zostały opublikowane na stronie Małopolskiego Oddziału NFZ w Krakowie (http://www.nfz-krakow.pl).

Autor : Agnieszka Piwko