WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Z kroniki policyjnej - zdarzenia drogowe z 7 i 8 października 2017r.

Poniedziałek, 09 Październik 2017

- ok. godz. 5.10 w miejscowości Mszana Górna doszło do kolizji drogowej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący pojazdem m-ki Audi podczas nieprawidłowego wyprzedzania uderzył w pojazd m-ki Volkswagen jadący w tym samym kierunku, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Kierujący Volkswagenem nie odniósł żadnych obrażeń. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi KP Mszana Dolna. 

- ok. godz. 6.35 w miejscowości Mordarka, kierujący pojazdem m-ki Renault nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego najechał na rowerzystę wykonującego manewr skrętu w lewo. Kierujący byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

- ok. godz. 8.05 w miejscowości Zamieście kierujący motorowerem doprowadził do zderzenia czołowego z samochodem osobowym m-ki Peugeot. Kierujący pojazdami byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

- ok. godz. 9.00 w miejscowości Młynne kierujący pojazdem ciężarowym m-ki Volvo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidło poruszającym się pojazdem ciężarowym m-ki Scania. Nikt nie doznał obrażeń, kierujący byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

- ok. godz. 12.30 w miejscowości Mszana Dolna przy ul. Krakowskiej, kierujący pojazdem m-ki Audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu Volkswagenem doprowadzając do zderzenia. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd m-ki Audi został odrzucony i uderzył w inny pojazd m-ki Volkswagen, którego kierujący stał na pasie ruchu przeznaczonym do lewoskrętu. Nikt nie odniósł obrażeń, kierowcy byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

- ok. godz. 20.15 w miejscowości Słopnice na skrzyżowaniu dróg kierujący pojazdem m-ki Seat nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem m-ki Mercedes w wyniku czego doprowadził do zderzenia. Nikt nie doznał obrażeń, kierowcy byli trzeźwi, sprawca został ukarany mandatem.

Zdarzenia drogowe z 8 października 2017 roku:

- ok. godz. 11.20 w miejscowości Janowice kierujący pojazdem m – ki Fiat podczas skręcania w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu na wprost kierującemu pojazdem m-ki BMW. Nikt nie doznał obrażeń, kierowcy byli trzeźwi, sprawca ukarany mandatem.

Zatrzymani kierujący po spożyciu alkoholu:

- w dniu 07 października 2017 roku ok. godz. 23.50 w miejscowości Mszana Dolna przy ul. Kolbego policjanci tamtejszego Komisariatu Policji zatrzymali kierującego pojazdem m-ki Opel, który w chwili kontroli znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, stężenie alkoholu u kierującego wyniosło 0,3 promila.
 

Autor : oprac. A. Piwko / źródło: KPP w Limanowej
Wyświetleń : 16
Tagi :