WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Maszerowali szlakiem Legionów

Poniedziałek, 09 Październik 2017

Młodzież szkół średnich, gimnazjalnych i podstawowych z terenu powiatu limanowskiego wzięła udział w dwudniowym XXIV Rajdzie Górskim „Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej”.

Trasa tegorocznego rajdu przebiegała w pierwszy dzień Limanowa – góra Miejska – Łososina Górna. W Zespole Szkół Samorządowych nr 4 w Łososinie Górnej przygotowano bazę noclegową oraz wyżywienie dla uczestników rajdu, którego sponsorem był wójt gminy Tymbark Paweł Ptaszek.

W drugim dniu, młodzież pokonała trasę z Łososiny Górnej przez górę Pasierbiecką, górę Zęzów do Tymbarku. Tam na strzelnicy sportowej ZS im. KEN rozegrany został turniej strzelecki z broni pneumatycznej, gdzie w grupie szkół podstawowych i gimnazjalnych zwyciężyła Julia Drab ze Szkoły Podstawowej w Skrzydlnej, miejsce drugie zajął Bartłomiej Nawieśniak z Gimnazjum w Rupniowie, miejsce trzecie Jarosław Dudziak z Rupniowa. W grupie szkół średnich celnym okiem popisał się Kacper Gromala z jednostki tymbarskiego Strzelca, miejsce drugie zajęła Klaudia Patej z ZSTiO w Limanowej, trzecie Daria Kokot również z ZSTiO w Limanowej.

Wśród opiekunów zwyciężył chor. ZS Stanisław Opach z tymbarskiego Strzelca, drugie miejsce zajęła Maria Gawron z ZSTiO, trzecie Jarosław Potoniec z Rupniowa.

Organizatorem zawodów strzeleckich był Krzysztof Przechrzta. W konkursie kronik rajdowych w grupie szkół podstawowych i gimnazjalnych zwyciężyła kronika drużyny TAEKWONDO w Skrzydlnej, miejsce drugie zajęło Gimnazjum w Rupniowie, trzecie Szkoła Podstawowa w Rupniowie. W grupie szkół średnich zwyciężyła kronika „Wędrowców z Mechanika” z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, miejsce drugie przypadło Jednostce Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS „Strzelec” OSW w Tymbarku, miejsce trzecie „Świeżarkom” z Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku.

Głównym celem tegorocznego rajdu było uczczenie pamięci legionistów walczących i poległych na terenie ziemi limanowskiej, popularyzacja turystyki i krajoznawstwa Beskidu Wyspowego oraz patriotyczne wychowanie młodego pokolenia. W trakcie trwania rajdu grupa ratowników /w tym dowódca drużyny ratownictwa przedmedycznego tymbarskiego Strzelca sekcyjny ZS Paweł Mamala, uczeń klasy policyjnej tymbarskiego Zespołu Szkół/ przeprowadziła szkolenie i zawody wśród uczestników tej patriotycznej imprezy.

Nagrody zwycięzcom wręczali: wójt gminy Tymbark Paweł Ptaszek, dyrektor Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku Jolanta Dunikowska-Wszołek, dowódca tymbarskiego Strzelca st. insp. ZS Robert Nowak, kierownik internatu Józef Banach.

Organizatorami rajdu byli: Urząd Gminy w Tymbarku, Urząd Miasta Limanowa, Zespół Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej, Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku, JS nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS „Strzelec” OSW w Tymbarku, Koło PTTK „Tymbarskie Harnasie”.

 


Fot. drużynowa ZS Aneta Pawlikowska

Autor : Agnieszka Piwko
Wyświetleń : 21
Tagi :