WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

40 interwencji strażaków

Piątek, 06 Październik 2017

40 wyjazdów Straży Pożarnej do powalonych drzew i uszkodzonych linii energetycznych to zdarzenia związane z silnym wiatrem w regionie jakie w ostatniej dobie odnotowała limanowska PSP.

W miejscowości Mordarka wiatr powalił ścianę budynku, który był w takcie remontu. W związku z tym,  ściana szczytowa domu przewróciła się na zaparkowany samochód.

W miejscowości Sadek, na terenie jednego z zakładów produkujących blaszane garaże, wiatr porwał wiatę, która uszkodziła kilka pojazdów dostawczych zaparkowanych w pobliżu, zrywając równocześnie linię energetyczną, a w miejscowości Siekierczyna wiatr uszkodził dach w budynku gospodarczym.

Działania strażaków polegają przede wszystkim na usuwaniu drzew i konarów powalonych na drogi, a także zabezpieczaniu dachów budynków, które zostały uszkodzone podmuchami wiatru bądź powalonymi drzewami. Nie jest to ostateczna liczba interwencji podejmowanych przez służby, ponieważ cały czas do komendy powiatowej limanowskiej PSP napływają nowe informacje.

fot. OSP Nowe Rybie

Autor : Agnieszka Piwko