WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Szlakiem Legionów

Środa, 13 Wrzesień 2017

W dniach od 5 do 6 października 2017 roku, odbędzie się 24. Rajd Górski „Szlakiem Walk Legionów Polskich Na Ziemi Limanowskiej”. Młodzież pokona trasę: Limanowa – Łososina Górna – Tymbark.

W Zespole Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej, zorganizowana zostanie baza noclegowa dla uczestników rajdu. Podczas wydarzenia odbędą się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej na strzelnicy sportowej ZS im. KEN w Tymbarku. Odbędzie się także konkurs na „Pamiętnik kpt. Tadeusza Paolone” w związku z przypadającą 74. rocznicą śmierci bohaterskiego żołnierza z Piekiełka.

Głównym celem tegorocznego rajdu jest uczczenie pamięci legionistów walczących i poległych na terenie ziemi limanowskiej oraz postaci kpt. Tadeusza Paolone więźnia niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau.

 

Organizatorami rajdu są: Urząd Gminy w Tymbarku, Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku,  Urząd Miasta Limanowa, JS nr 2007 im. kpt Tadeusza Paolone ZS „Strzelec” OSW w Tymbarku, Koło PTTK „Tymbarskie Harnasie”, Zespół Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej.


 

Autor : Agnieszka Piwko
Wyświetleń : 46
Tagi :