WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Z kroniki policyjnej - zdarzenia z weekendu 9-10 września br.

Poniedziałek, 11 Wrzesień 2017

Miniony weekend na limanowszczyźnie: pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli, kilka kolizji i nietrzeźwi.

W nocy, 9 września br. o godz. 1:30 w miejscowości Niedźwiedź, policjanci z KP w Mszanie Dolnej podjedli pościg na kierującym pojazdem marki Nissan, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu w/w wymienionego, okazało się, że kierującym był 49-letni mężczyzna, który miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów, nie chciał również podać swoich danych. Odpowie przed sądem za ucieczkę oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W niedzielę, 10 września br. o godz. 4:30 w miejscowości Łostówka, kierujący pojazdem Audi A4 na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, zjechał z drogi po przejechaniu kilkunastu metrów uderzył w słup energetyczny. Następnie pojazd stoczył się ze skarpy na chodnik. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci z Mszany Dolnej ustalili, że w/w wymieniony pojazdem kierował 37-latek, który posiada aktualny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Mężczyzna po wykonanych czynnościach został zwolniony. Sprawa trafi do sądu.

W sobotę, 9 września br. o godz. 14:00 w miejscowości Niedźwiedź, 33-letni kierujący pojazdem marki Opel nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 13-letniemu rowerzyście podczas wjazdu na skrzyżowanie, w wyniku czego doszło do zderzenia. Mężczyzna miał 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W zdarzeniu nikt nie doznał poważnych obrażeń. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi KP w Mszanie Dolnej.

Poza w/w zdarzeniami na terenie powiatu limanowskiego odnotowano 4 kolizje drogowe.

W sobotę, 9 września br. o godz. 5:50 w miejscowości Skrzydlna, 42-latni kierujący pojazdem marki Citroen nie udzielił pierwszeństwa na skrzyżowaniu i doprowadził do zderzenia z kierującym pojazdem marki Audi. O godz. 16:25 w miejscowości Zamieście, 39-letni kierujący pojazdem marki Seat podczas zmiany pasa ruchu doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym kierującym pojazdem marki Jaguar. Uczestnicy kolizji trzeźwi, sprawcy ukarani mandatami. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych nieznany pojazd uszkodził ogrodzenie przy prywatnej posesji w miejscowości Mordarka. Trwają czynności w tej sprawie. W niedzielę, 10 września br. o godz. 11:50 w Limanowej przy ul. Krakowskiej 24-letni kierujący samochodem marki BMW najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Honda. Kierujący trzeźwy, ukarany mandatem.
 

Autor : oprac. A. Piwko / źródło: KPP w Limanowej
Wyświetleń : 14
Tagi :