WIADOMOŚCI - Inwestycjewróć do listy wiadomości

PFRON dofinansował zakup dwóch samochodów 9-cio miejscowych

Poniedziałek, 11 Wrzesień 2017

8 września 2017r. w Krakowie, Zarząd Powiatu Limanowskiego, w osobach Jan Puchała Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga Wicestarosta oraz Elżbieta Nastałek Skarbnik Powiatu Limanowskiego, podpisali umowę na zakup dwóch samochodów 9-cio miejscowych do przewozu osób niepełnosprawnych z Państwowym Funduszem Osób Niepełnosprawnych, reprezentowanym przez pełnomocników Martę Mordarską Dyrektora Oddziału Małopolska i Renatę Niderecką - Weredę Specjalistę ds. Organizacyjnych.

Przedmiotem umowy jest dofinansowanie ze środków PFRON projektów w ramach „Programów wyrównania różnic między regionami III” w obszarze D.

- Dzięki podpisanej umowie, w ramach projektu „Likwidacja barier transportowych” zakupione zostaną 2 samochody 9-cio miejscowe, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, które przekazane zostaną do użytkowania dla DPS w Limanowej i w Mszanie Dolnej - mówi Jan Puchała Starosta Limanowski.

Udział procentowy środków PFRON wyniesie 70 % , co w kosztach realizacji projektu da maksymalną kwotę dofinansowania 160 tyś zł. Pozostała część zostanie zabezpieczona w budżecie Powiatu Limanowskiego.

Autor : Agnieszka Piwko