WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Bezpieczna droga do szkoły

Piątek, 08 Wrzesień 2017

W związku z rozpoczętym nowym rokiem szkolnym, limanowska policja zaplanowała przeprowadzenie w miesiącu wrześniu działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Akcja prowadzona była w ramach prowadzonego projektu przez Powiat Limanowski pn. Bezpieczny Powiat Limanowski".

 

Celem zadań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach, jak również propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym w trakcie roku szkolnego.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej do tej pory przeprowadzili prelekcje w 4 szkołach podstawowych z terenu powiatu limanowskiego tj. w Kłodnem, Łososinie Górnej, Mszanie Górnej, Wilczycach na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły, połączone z ćwiczeniami praktycznymi związanymi z prawidłowym zachowaniem się na przejściu dla pieszych.

Dzieci otrzymały również opaski odblaskowe "Bezpieczniej na drogach w Powiecie Limanowskim". Warto wspomnieć, iż od 2015 r. ramach realizowanego przez Powiat Limanowski programu, zakupionych zostało około 14 tys. materiałów odblaskowych, które były przekazane dzieciom, młodzieży a także seniorom.


 

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości
Wyświetleń : 78
Tagi :