WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Odbyła się III spartakiada w szczyrzyckim DPS’ie

Piątek, 08 Wrzesień 2017

7 września 2017r. w Domu Pomocy Społecznej w Szczyrzycu odbyła się III Spartakiada. W zawodach sportowych udział wzięło prawie 200 osób. W wydarzeniu, w imieniu Zarządu Powiatu Limanowskiego udział wzięła Agata Zięba Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego oraz Monika Nawalaniec dyrektor limanowskiego PCPR.

 

Jak co roku dyrekcja wraz z pracownikami Domu Pomocy Społecznej w Szczyrzycu zaprosili zaprzyjaźnione DPS-y z terenu powiatu limanowskiego i nowosądeckiego do wspólnej zabawy. W III Spartakiadzie udział wzięli mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej: z Limanowej, Mszany Dolnej, Kasiny Wielkiej, Rabki Zdrój, Zbyszyc, Bochni, Nowego Sącza, Łętowni, Trzemeśni, Gorlic, Klimkówki, Zaskale oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tymbarku, Środowiskowego Domu Samopomocy w Zegartowicach i Bochni.

Każdy z uczestników miał możliwość wypróbować swoich sił w przygotowanych konkurencjach, takich jak: slalom między pachołkami z rakieta i piłeczką tenisową, dwa ognie, tor przeszkód na czas, mata animacyjna, gra w warcaby czy szczęśliwy rzut piłką.  W tym roku organizatorzy przygotowali także konkurencję grupową w postaci przeciągania liny.

Zawodnikom spartakiady kibicowali m.in. Agata Zięba Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej Monika Nawalaniec.

- Wspólne uczestnictwo w spartakiadzie wielu Domów Pomocy Społecznej daje możliwość nawiązania nowych przyjaźni i zapewnia wiele pozytywnych wrażeń zarówno zaproszonym gościom jak i organizatorom - mówi Agata Zięba Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego. - Najważniejszym jednak jest możliwość integracji środowisk domów pomocy społecznej i ich mieszkańców.

Na zakończenie odbył się spektakl w wykonaniu aktorów Agencji ART.-METANOIA pn. „Zdrówko”.

Zwycięzcami w poszczególnych konkurencjach zostali:
 

Slalom między pachołkami:
I miejsce – Janusz S. – DPS Bochnia
II miejsce – Ryszard F. – DPS Szczyrzyc
III miejsce – Krzysztof P. – DPS Kasina Wielka

Tor przeszkód:
I miejsce – Dawid P. – WTZ Tymbark
II miejsce – Krzysztof P. – DPS Kasina Wielka
III miejsce – Damian H. – DPS Kasina Wielka

Warcaby:
I miejsce – Bolesław B. - DPS Klimkówka
II miejsce – Jan M. – DPS Zbyszyce
III miejsce – Marek M. – DPS Kasina Wielka

Szczęśliwy rzut:
I miejsce – Jacek T. - DPS Klimkówka
II miejsce – Czesław J. - DPS Klimkówka
III miejsce –  Łukasz R. - DPS Tymbark

Dwa ognie:
I miejsce – DPS Klimkówka
II miejsce – DPS Kasina Wielka
III miejsce – DPS Szczyrzyc

Przeciąganie liny :
I miejsce – DPS Bochnia
II miejsce – DPS Nowy Sącz
III miejsce – DPS Szczyrzyc

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Autor : Agnieszka Piwko
Wyświetleń : 115
Tagi :