WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

W strugach deszczu zdobyli Ćwilin !

Wtorek, 05 Wrzesień 2017

Wędrówka po górach w strugach deszczu może wydawać się trudnym wyzwaniem, ale nie dla tych śmiałków, którzy mimo nieprzychylnej aury, w przedpołudnie - 3 września - zdobywali Ćwilin. Niedzielna wędrówka była przedostatnią w ramach 8. Odkrywania Beskidu Wyspowego. Partnerem wydarzenia jest Powiat Limanowski.

Ćwilin (1072 m) to piękny, widokowy szczyt w centralnej części Beskidu Wyspowego. Pod względem geomorfologicznym stanowi typowe, „wyspowe” wzniesienie, bowiem poza grzbietem Czarnego Działu nie ma dłuższych, bocznych odnóg, a jego wierzchołek ma regularny, eliptyczny kształt.

Wyniki konkursów:
Najmłodszą uczestniczką wybrano Maję Capek (4 lata) z Tokarni. Najstarszą Elżbietę Czerny (78 la) z Dobrej. Uczestnikiem z najdalszego zakątka Polski okazał się Mateusz Kłaczek z Chorzowa. Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym wygrali:
I miejsce Małgorzata Koza, Dobra
II miejsce Michał Wątor, Dobra 
III miejsce Stanisław Stalmach, Lipowe.


Rodzinne Odkrywanie: Rodzina Górów z Czernichowa. Najmilszą spotkania ogłoszono Panią Balbinę Judkę, a najmilszym Grzegorza Ubika. Wyniki konkursów sprawnościowych:
- rzut gumowcem: I m. Anna Surdziel, Tymbark, II m. Patrycja Gaura, Słopnice
- rzut beretem: I m. Marian Gaura, Słopnice, II m. Łukasz Kalec, Dobra
- rzut do celu: I m. Kamil Gaura, Słopnice, II m. Bartłomiej Capek, Tokarnia, dwa równorzędne III miejsca: Magdalena Palacz, Lipowe i Franciszek Surdziel, Tymbark

Nagrody uczestnikom wyprawy wręczał Benedykt Węgrzyn - Wójt Gminy Dobra. Turyści wędrowali pod opieką przewodnika PTTK Mirosława Karola Sipaka. Podziękowania za organizację spotkania, transport, bezpieczeństwo i obsługę grilla należą się pracownikom UG Dobra i OSP Jurków.
 

Autor : Agnieszka Piwko / fot. tv28.pl
Wyświetleń : 85
Tagi :