WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

9. Wyścig „Limanowa - Przełęcz pod Ostrą” - wyścigiem rekordów!

Czwartek, 31 Sierpień 2017

Rekord trasy, rekord kibiców, rekord oglądalności w TVP, transmisje on-line oraz po raz pierwszy z tej okazji uruchomione specjalne Race Radio na 100,3 fm ! 9. Wyścig Górski „Limanowa - Przełęcz pod Ostrą” to najważniejsza z imprez w polskim sporcie motorowym. Impreza stała się wizytówką nie tylko Limanowszczyzny, ale całego Regionu Małopolski na arenie międzynarodowej. W tym roku po raz czwarty limanowski wyścig był eliminacją FIA EHC, czyli Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich. Podczas imprezy rozgrywana była również 5 i 6 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Wyścig górski w Limanowej to także rekord sportowej publiczności. W tym roku według organizatorów, wyścig oglądało około 25 tys. kibiców. Akredytacje otrzymało 52 dziennikarzy z Polski, Słowacji i Francji, a lista mailingowa obejmowała ponad 50 adresów, obejmujących media lokalne, branżowe, ogólnopolskie, czy Polską Agencję Prasową, która na bieżąco udostępniała otrzymywane newsy w swoich serwisach.

Spotkanie podsumowujące rozpoczął Prezes Zarządu Auto Moto Klubu Limanowa – Jerzy Budacz, witając i dziękując wszystkim przybyłym. Szczególne podziękowania organizatorzy skierowali na ręce Przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszuli Nowogórskiej i Starosty Limanowskiego Janowi Puchale, za osobiste zaangażowanie i wsparcie w organizację tegorocznych Mistrzostw Europy. – Nie byłoby możliwości organizacji i rozgrywania tych mistrzostw, gdyby nie wsparcie samorządów Województwa Małopolskiego, Powiatu Limanowskiego, Miasta i Gminy Limanowa, a także Gminy Słopnice - powiedział Prezes Jerzy Budacz. - Aby startujący zawodnicy na trasie Limanowa - Przełęcz pod Ostrą czuli się wyjątkowo bezpiecznie, Powiat Limanowski corocznie przeprowadza szereg inwestycji, by trasa wyścigu nadal cieszyła się mianem – najbezpieczniejszej w Polsce!

Dyrektor Wyścigu Górskiego - Bogdan Pałka przedstawił wyścig w liczbach, przywołał wiele faktów z tegorocznego wydarzenia oraz wspomniał o bardzo wysokiej ocenie wyścigu przez obserwatorów FIA. - W dniach od 14 do 16 lipca 2017 r. Limanowa stała się najważniejszym punktem na mapie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, a do rywalizacji stanęło ponad 100 zawodników 8 europejskich narodowości, 47 z nich sklasyfikowanych zostało do mistrzostw Europy, natomiast 82 zawodników zgłoszonych do GSMP (Mistrzostw Polski). Najwięcej kierowców stanowili oczywiście Polacy, ale na liczącej 5493 m trasie ze Starej Wsi na Przełęcz pod Ostrą kibice mogli podziwiać także 10 Czechów, 8 Włochów, 4 Francuzów, 2 Austriaków, 2 Słowaków, 1 Szwajcar i 1 kierowca z Republiki Kosowo – relacjonował Bogdan Pałka.

Prezes AMK Limanowa Jerzy Budacz wraz z dyrektorem Wyścigu Bogdanem Pałką,  w imieniu głównego organizatora AMK Limanowa w dowód uznania za okazany wkład, pomoc oraz osobiste zaangażowanie w organizację imprezy - wręczyli zaproszonym gościom okolicznościowe podziękowania.

Podczas spotkania podsumowującego Marek Urbański dyrektor PZD w Limanowej, przekazał informację o wizycie przedstawicieli Powiatu w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie. - Mając na uwadze ogrom prac dotychczas wykonanych, a przede wszystkim zaangażowanie przedstawicieli wielu różnych środowisk, Starosta Limanowski w imieniu wszystkich organizatorów Wyścigu Górskiego „Limanowa - Przełęcz pod Ostrą” zwrócił się do Ministerstwa Sportu i Turystyki o wsparcie finansowe na wykonanie prac koniecznych do poprawy warunków bezpieczeństwa zarówno bezpośrednio trasy rajdu jak i otoczenia. Szacunkowy koszt dofinansowania to kwota ok. 3,2 mln. zł - mówił Marek Urbański.

W imieniu Jana Puchały starosty limanowskiego podziękowania członkom AMK Limanowa za tegoroczną współpracę i organizację 9. edycji Wyścigu Górskiego Limanowa - Przełęcz pod Ostrą, złożyli Justyna Tokarczyk dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i przedsiębiorczości i Marek Urbański dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Auto Moto Klub Limanowa, organizatorzy i współorganizatorzy wyścigu tj. przedstawiciele Powiatu Limanowskiego, przedstawiciele samorządów lokalnych - Miasta i Gminy Limanowa, przedstawiciele służb, instytucji, sponsorzy, dziennikarze, a także wiele osób zaangażowanych w organizację całego przedsięwzięcia.
 
Zapraszamy do fotorelacji!

Autor : Agnieszka Piwko
Wyświetleń : 189
Tagi :