WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Awanse nauczycieli

Piątek, 25 Sierpień 2017

Koniec tegorocznych wakacji okazał się bardzo miły dla siedmiu nauczycielek zatrudnionych w placówkach oświatowych Gminy Mszana Dolna, które zdobyły awanse na stopień nauczyciela mianowanego. Postępowania egzaminacyjne zostały przeprowadzone na sali obrad Urzędu Gminy Mszana Dolna. Awanse wręczała zastępca wójta Gminy Mszana Dolna Katarzyna Szybik.

Awanse na stopień nauczyciela mianowanego w dniu 24 sierpnia 2017 roku otrzymały:

Małgorzata Łabuz - nauczycielka j. polskiego i wychowawca świetlicy szkolnej, zatrudniona w ZPO w Kasince Małej,
Renata Ogiela - nauczycielka wychowania przedszkolnego, zatrudniona w SP Nr 1 w Lubomierzu,
Natalia Kuziel - nauczycielka j. angielskiego i zajęć komputerowych, zatrudniona w SP Nr 1 w Lubomierzu,
Beata Chlipała - nauczycielka j. angielskiego, zatrudniona w ZPO w Kasinie Wielkiej,
Emilia Telefin - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, zatrudniona w ZPO w Kasinie Wielkiej,
Wioletta Kraus - nauczycielka wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej oraz zajęć logopedycznych, zatrudniona w  ZPO w Olszówce,
Małgorzata Jędrysek - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i muzyki, zatrudniona w SP Nr 2 w Kasince Małej.

Wszystkie egzaminy uwieńczone zostały sukcesem. Droga do tego awansu nie była wcale łatwa, bowiem wcześniej Panie musiały odbyć staż trwający 2 lata i 9 miesięcy, a złożone przez nie dokumentacje wnioskowe musiały spełniać wszystkie wymogi formalno - prawne określone w prawodawstwie oświatowym. Mianowanie jest trzecim z kolei stopniem na dziesięcioletniej ścieżce awansu zawodowego nauczyciela i otwiera drogę do uzyskania najwyższego stopnia awansu zawodowego – nauczyciela dyplomowanego. Skutkiem uzyskania mianowania jest też umocnienie prawne stosunku pracy nauczyciela, a także (co nie jest bez znaczenia) gratyfikacja finansowa w postaci zwiększonego wynagrodzenia miesięcznego.

Przedstawiony przez nauczycielki w trakcie trwania egzaminu ich dorobek zawodowy za okres stażu oraz oceny ich odpowiedzi na pytania z nim związane pozytywnie dokonały Komisje Egzaminacyjne powołane przez Wójta Gminy Mszana Dolna w składzie: Anna Piwowarska, Jadwiga Baran-Stożek, Janina Ziemianin, Urszula Rzepka i Czesława Łabuz - dyrektorzy placówek oświatowych, w których pracują awansowane nauczycielki, Małgorzata Lenartowicz - wizytator; przedstawiciel Kuratora Oświaty, Barbara Figlewicz, Jolanta Alzak, Waldemar Alzak i Władysław Ścianek - eksperci z listy ekspertów ustalonej przez MEN oraz Danuta Nowak - przedstawiciel Gminy Mszana Dolna.   

Po zakończeniu wszystkich postępowań egzaminacyjnych nauczycielkom uroczyście wręczono akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego, którego dokonała Katarzyna Szybiak - zastępca wójta Gminy Mszana Dolna, która przekazała im również gratulacje oraz życzyła satysfakcji i sukcesów w dalszej pracy zawodowej i w życiu osobistym.

Autor : Agnieszka Piwko / fot. Józef Nowak
Wyświetleń : 168
Tagi :