WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

"KOPERTA ŻYCIA" - dostępna w Dziennym Domu "Senior Wigor" w Dobrej

Piątek, 11 Sierpień 2017

Dzienny Dom ,,Senior Wigor" w Dobrej włączył się w akcję prowadzoną przez Starostwo Powiatowe w Limanowej związaną z rozprowadzaniem wśród osób starszych "Koperty Życia".

 

 

Koperta Życia to pakiet informacji dotyczących stanu zdrowia. Zawiera ankietę, w której zamieszcza się dane o wieku osoby, grupie krwi, schorzeniach, na które osoba cierpi, przyjmowanych lekach, alergiach i kontaktach do najbliższych. Do koperty można również włożyć ksero najważniejszych dokumentów potwierdzające w/w informacje. Znakiem rozpoznawczym dla służb medycznych jest naklejka z nazwą „Koperta życia” - przyklejona na lodówce. Kopertę należy umieścić w lodówce.

 

- Posiadanie koperty życia istotne jest szczególnie w przypadku osób starszych, samotnie mieszkających, które nie mają obok siebie nikogo, kto mógłby udzielić podstawowych informacji o ich stanie zdrowia - mówi Jan Puchała Starosta Limanowski. - W przypadku gdy osoba zasłabnie lub straci przytomność ratownik medyczny widząc na lodówce naklejkę z nazwą Koperta Życia, podejmuje działania ratownicze w oparciu o informacje w niej zawarte.

,,KOPERTA ŻYCIA" dostępna jest w Dziennym Domu "Senior Wigor" w Dobrej (budynek Ośrodka Zdrowia).
 

Autor : Agnieszka Piwko
Wyświetleń : 35
Tagi :