WIADOMOŚCI - Informacjewróć do listy wiadomości

Razem odkrywamy Małopolskę! Rusza głosowanie w Plebiscycie "Wielkie Odkrywanie Małopolski”

Środa, 09 Sierpień 2017

Już po raz 18. rusza plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski. Znów będziemy nagradzać wyjątkowe miejsca i ludzi, dzięki którym nasz region jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów. Głosowanie już trwa! Kandydaci czekają na Państwa wsparcie!

- Ten plebiscyt ma podwójny wymiar. Oczywiście chodzi o to, żeby do Małopolski przyjeżdżało więcej ludzi, ale myślę, że ważniejsze jest też to abyśmy my sami, Małopolanie zachwycili się naszym województwem, żebyśmy zobaczyli, że nie musimy wcale daleko wyjeżdżać, żeby mieć fantastyczny wypoczynek - podkreśla Leszek Zegzda, który w zarządzie Województwa Małopolskiego odpowiada m.in. za sprawy turystyki, kultury i sportu.

Potężne zamki i niewielkie warownie, liczne nowe szlaki rowerowe i urocze górskie ścieżki, festiwale, ale też wyjątkowi ludzie - to wszystko składa się na malowniczy obraz Małopolski. Nic więc dziwnego, że przez wielu traktowana jest jako turystyczna stolica Polski.

Choć to już 18. edycja Wielkiego Odkrywania Małopolski, jesteśmy pewni, że w naszym regionie jest jeszcze sporo miejsc nieodkrytych, takich, którymi warto się chwalić.

Możemy też szczycić się usługami turystycznymi na wysokim poziomie, świetnymi regionalnymi karczmami i restauracjami, doskonałymi hotelami i pensjonatami, a także uroczymi gospodarstwami agroturystycznymi.

Warto wspomnieć o wydarzeniach kulturalnych, festiwalach i koncertach. Wielkie Odkrywanie Małopolski to również świetna okazja do docenienia tych miejscowości, którymi Małopolska może się szczycić. Nie można też zapomnieć o ludziach. Wspólnie wybieramy więc Małopolską Osobowość Turystyki i Przewodnika Turystycznego Roku.

- Wielkie Odkrywanie Małopolski to nie jest puste hasło. Kiedy ponad 10 lat temu zaczynałem funkcjonować w zarządzie Województwa Małopolskiego, to wydawało mi się, że znam ten region. Dzisiaj, po tylu latach jeżdżenia i poznawania miejsc i ludzi, mogę powiedzieć, że wcale jej nie znam. W wiele miejsc przyjeżdżam, w których jeszcze nie byłem, a mnie zachwycają. Odkrywanie Małopolski jest procesem nieustannym i można to wciąż robić - kwituje Leszek Zegzda.

***

Zakończyliśmy już przyjmowanie zgłoszeń. Na stronie www.gazetakrakowska.pl/wom można zapoznać się ze wszystkimi zgłoszonymi kandydatami. Jednak co ważniejsze - można ich wspomóc w walce o zwycięstwo! Plebiscyt prowadzony jest w dwóch etapach - powiatowym i wojewódzkim - w kategoriach:
ATRAKCJA TURYSTYCZNA,
WYDARZENIE,
SMACZNIE I Z TRADYCJĄ (bazy gastronomiczne),
MAŁOPOLSKA OSOBOWOŚĆ TURYSTYKI.

Laureaci zostaną najpierw wybrani osobno w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu i wszystkich powiatach regionu. Po dwóch laureatów z każdej z czterech kategorii zakwalifikuje się do etapu wojewódzkiego. W etapie powiatowym głosowanie rozpoczęło się 4 sierpnia, a zakończy się 22 sierpnia o godz. 21. Etap wojewódzki potrwa od 25 sierpnia do 8 września do godz. 21.

***

W czterech pozostałych kategoriach - tylko etap wojewódzki - głosowanie potrwa do 8 września do godz. 21. Oto one:
MIEJSCE NIEZWYKŁE (miejscowość / gmina),
PRZEWODNIK TURYSTYCZNY (nagroda im. dr. Mieczysława Orłowicza),
W GOŚCINIE (bazy noclegowo- wypoczynkowe, ośrodki spa)
CHATA Z KLIMATEM (agroturystyka).

Na naszych laureatów czekają specjalne dyplomy i statuetki. Ale nie tylko! Zwycięzca w kategorii „Małopolska osobowość turystyki” otrzyma nagrodę Małopolskiej Organizacji Turystycznej w wysokości 5000 zł. Także 5000 zł wręczone zostanie zwycięzcy w kategorii „Przewodnik” - to nagroda im. dr. M. Orłowicza ufundowana przez „Gazetę Krakowską”. Gospodarz najlepszego „Miejsca niezwykłego” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 tys. zł. Jest więc o co walczyć!

Patronat honorowy nad plebiscytem objął Jacek Krupa, marszałek Małopolski. Plebiscyt organizowany jest przy współpracy z Samorządem Województwa Małopolskiego, MOT, Radiem Kraków i Telewizją Polską oddział w Krakowie.

 

Autor : Agnieszka Piwko
Wyświetleń : 31
Tagi :