WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Z kroniki policyjnej .... zdarzenia z weekendu 5-6 sierpnia 2017 r.

Wtorek, 08 Sierpień 2017

W sobotę, 5 sierpnia br. w miejscowości Przyszowa policjanci zatrzymali kierującego ciągnikiem rolniczym. 69-letni mężczyzna nie miał tablic rejestracyjnych, ponadto miał 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu oraz aktualny zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów. Sprawa trafi do sadu.

W sobotę 5 sierpnia br. doszło do 6 kolizji drogowych:
- o godz. 8:50 w miejscowości Młyńczyka, 19-letni kierujący pojazdem marki Peugeot nie dostosował prędkości do warunków na drodze, w wyniku czego utracił panowanie nad pojazdem, który uderzył w przydrożną skarpę, a następnie wywrócił się na dach. Kierujący trzeźwy, ukarany mandatem.

- o godz. 9:45 w miejscowości Mszana Dolna na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Zakopiańskiej, 31-letni kierujący pojazdem marki Star potrącił pieszą na przejściu dla pieszych. Na szczęście kobieta nie doznała poważnych obrażeń. Kierujący był trzeźwy, został ukarany mandatem.

- o godz. 11:30 w miejscowości Mordarka, 18-letni kursant kierując pojazdem nauki jazdy marki Opel Corsa najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Skoda. 22-letni instruktor nauki jazdy został ukarany mandatem. Uczestnicy kolizji - trzeźwi.

- o godz. 13:25 w miejscowości Koszary, 18-letni kierujący pojazdem marki Peugeot chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego go pojazdu „odbił” w lewo i uderzył w bok pojazdu marki VW, a następnie doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki Ford CMax. Kierujący trzeźwi, 18-latek ukarany mandatem.

- o godz. 14:00 w miejscowości Jadamwola, 19-letni kierujący pojazdem marki Renault Twingo na zakręcie zjechał na przeciwległy pas i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Audi. Kierujący trzeźwi, sprawca ukarany mandatem.

- o godz. 19:40 w miejscowości Laskowa, 21-letnia kierująca pojazdem marki Audi A4 nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu doprowadzając do wywrócenia się pojazdu. Została ukarana mandatem.

W niedzielę, 6 sierpnia br. o godz. 11:00 w miejscowości Szczyrzycu, policjanci zatrzymali kierującego motorowerem, który miał 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. O godz. 3:45 w Limanowej zatrzymano 25-latniego kierującego pojazdem marki Opel Corsa. Mężczyzna miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ww. odpowiedzą przed Sądem.

Zanotowano 3 kolizje w dniu 6 sierpnia br.:
- o godz. 7:50 w Mszanie Górnej, 48-letnia kierująca pojazdem marki Skoda na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego wjechała do rowu a następnie uderzyła w betonowy przepust. Kierująca trzeźwa - ukarana mandatem.

- o godz. 13:20 w Mszanie Dolnej przy ul. Orkana, 20-letni kierujący pojazdem marki Fiat najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Subaru. Kierujący trzeźwi - sprawca ukarany mandatem.

- o godz. 19:25 w miejscowości Tymbark, 19-letni kierujący pojazdem marki Toyota nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Fiat, który w celu uniknięcia zderzenia zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w drzewo. Kierujący trzeźwi - sprawca kolizji ukarany mandatem.
 

Autor : oprac. Agnieszka Piwko / źródło: KPP Limanowa
Wyświetleń : 17
Tagi :