WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

Kolarze przemknęli przez Kasinę Wielka i Rabę Niżną

Piątek, 04 Sierpień 2017

3 sierpnia b.r. po terenie zagórzańskich samorządów – Gminy i Miasta Mszana Dolna – przejechali zawodnicy 6. Etapu prestiżowego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.

Trasa tego etapu prowadziła z Kopalni Soli w Wieliczce do Zakopanego.  Kolarze przejechali m. in. przez Kasinę Wielką i Rabę Niżną. Na całej trasie zawodnicy dopingowali byli przez mieszkańców poszczególnych miejscowości.
Etap ten wygrał Jack Haig (Orica – Scott). Nowym liderem został Dylan Teuns (BMC Racing), a na drugie miejsce klasyfikacji generalnej awansował Rafał Majka (Bora – Hansgrohe).

Trochę szczęścia „u siebie” zabrakło mieszkańcowi Limanowszczyzny (Lipwe, Gmina Limanowa) – Emanuelowi Piaskowemu (reprezentacja Polski). 6. Etap wyścigu ukończył dopiero na 104 miejscu ze stratą 28 minut i 7 sekund do zwycięzcy Jacka Haiga. W klasyfikacji generalnej Emanuel Piaskowy spadł z 42. na 74. pozycję.

źródło: http://www.mszana.pl/

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości