WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

Bieg wokół góry Ćwilin już za nami

Środa, 02 Sierpień 2017

30 lipca 2017 miał miejsce kolejny już drużynowy bieg Cross Run na odcinku 17,5 km. Trasa wyścigu odbywała się wokół góry Ćwilin, racząc pięknymi widokami na Beskid Wyspowy, Gorce i Tatry. Patronat nad imprezą sprawował Jan Puchała Starosta Limanowski.

Bieg składał się z długiego, kilkukilometrowego podbiegu, aż na zbocze góry. Następnie przebiegając przez szczyt można było już szybko zbiegnąć w kierunku mety.

Następny bieg będzie miał miejsce w miejscowości Wiśniowa - „Ciecień Cross Run” w dniu 27 sierpnia br. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie organizatorów www.xrun.io

Przypomnijmy. „Cross Run” to cykl biegów górskich, przełajowych, na dystansie od 15 do 30 km w 5-cio osobowych drużynach. Trasy prowadzą zarówno drogami leśnymi, szlakami turystycznymi, jak i bezdrożami, łąkami, strumieniami. Impreza odbywa się na terenach powiatów: limanowskiego i myślenickiego. Celem przedsięwzięcia jest promocja regionu, propagowanie turystyki pieszej oraz biegowej, jako sposób na spędzenie wolnego czasu, a także promocja szlaków turystycznych Beskidu Wyspowego oraz lokalnych atrakcji typowych dla miejsc w których odbywać się będą biegi.

Fot. Magdalena Bogdan

Autor : Agnieszka Piwko