WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

18 szkolenie w 16 BPD w Krakowie

Czwartek, 13 Lipiec 2017

Jak co roku, zaraz po zakończeniu nauki na przełomie czerwca i lipca pierwszoklasiści z klas wojskowych tymbarskiego Zespołu Szkół im. KEN, po raz 18-sty wzięli udział w obozie szkoleniowym na bazie jednostki patronackiej – 16 Batalionu Powietrzno-Desantowego w Krakowie.


Pierwszy tydzień obejmował szkolenie typowo wojskowe, zawierające zajęcia z taktyki, terenoznawstwa, łączności oraz pokonywania toru sprawności fizycznej. Młodzież uczestniczyła również w szkoleniu spadochronowym, chemicznym, medycznym, saperskim i strzeleckim. W czasie wolnym uczniowie zwiedzali zabytki Krakowa, Muzeum Armii Krajowej, Muzeum Lotnictwa i Kopalnię Soli w Wieliczce.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia ze wspinaczki skałkowej, prowadzone w malowniczych rejonach Jury krakowsko-częstochowskiej w Kobylanach. Niespodzianką i wyjątkowym przeżyciem  dla wszystkich było pokonanie wodnego toru przeszkód. Wszystkie zajęcia specjalistyczne prowadzili wykwalifikowani instruktorzy z 16 BPD. Po 11-dniowym obozie mimo zmęczenia wszyscy uczniowie z zadowoleniem udali się na zasłużone wakacje. Funkcję komendanta obozu pełnił płk dypl. Jan Dominik a opiekę wychowawczą nad młodzieżą sprawowali wychowawcy: Barbara Rakoczy, Jolanta Kuciel i Grzegorz Dziadoń.
 

 

Autor : Agnieszka Piwko
Wyświetleń : 143
Tagi :