WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Zarząd Powiatu Limanowskiego pożegnał dyrektora Bogacza

Środa, 28 Czerwiec 2017

23 czerwca 2017r. Jan Puchała Starosta Limanowski, Agata Zięba Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego oraz Artur Krzak dyrektor wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej pożegnali odchodzącego na emeryturę Eugeniusza Bogacza - dyrektora ZS nr 1 w Limanowej. Uroczystości związane z pożegnaniem odchodzącego na emeryturę zasłużonego dla szkoły dyrektora Eugeniusza Bogacza odbyły się na dziedzińcu szkoły podczas zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół nr 1 w Limanowej.

- W imieniu Zarządu i Rady Powiatu Limanowskiego serdecznie dziękujemy za wieloletnią pracę na stanowisku Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej. Pełniąc swoje obowiązki, rzetelnie wykonywał Pan powierzone zadania, przy jednoczesnym zachowaniu optymizmu i życzliwości wobec pracowników i absolwentów. Pana wiedza, umiejętności pedagogiczne, wytrwałość oraz zaangażowanie były przez lata przykładem dla współpracowników i uczniów - mówił Jan Puchała Starosta Limanowski. - W tym szczególnym momencie życzymy wielu sił niezbędnych do realizacji własnych marzeń i planów, pomyślności a także, by dalsze życie upływało w radości i dobrym zdrowiu.

W imieniu społeczności uczniowskiej - Eugeniusz Bogacz, pasjonat pszczelarstwa - w dowód wdzięczności dostał od uczniów specjalną pamiątkę - ul z adresem szkoły, by zawsze o niej pamiętał.

Warto wiedzieć.

Eugeniusz Bogacz dyrektorem Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej został w 1990 roku. Na zapotrzebowanie środowiska wówczas powstały nowe atrakcyjne typy szkół, cieszące się ogromną popularnością. Bardzo szybko wówczas wzrosła ilość oddziałów klasowych oraz liczba uczniów. Ponieważ obiekt przewidziany był na znacznie mniejszą liczbę osób, zaistniała konieczność nauki na dwie zmiany. Pomimo to, szkoła zaczęła cieszyć się coraz większym powodzeniem, a liczba kandydatów o wiele przekraczała liczbę miejsc. Starostwo Powiatowe, za kadencji dyrektora Eugeniusza Bogacza, wsparło szkołę w wielu inwestycjach m.in.:
• wymiana instalacji elektrycznej w szkole
• wymiana instalacji CO
• modernizacja pracowni: gastronomicznej, obsługi konsumenta, hotelarskiej, budowlanej
• wymiana posadzek w szkole i w internacie
• monitoring obiektów szkolnych
• solary na budynku internatu
• budowa kompleksu sportowo rekreacyjnego.
• zmiana konstrukcji i pokrycia dachu szkoły i internatu
• ocieplenie szkoły i internatu, wymiana stolarki
• zmodernizowano i wyremontowano drugi budynek szkoły (IV LO) przy ulicy Witosa w Limanowej, po włączeniu go do Zespołu Szkół.

Wszystkie te prace podjęte zostały z myślą o rozwoju, unowocześnieniu bazy materialnej, bezpieczeństwie uczniów, a przede wszystkim z myślą o unowocześnieniu bazy dydaktycznej szkoły, dającej możliwość wszechstronnego rozwoju uczniom i coraz lepszych warunków pracy wysokokwalifikowanej kadry pedagogicznej. Stąd w szkole dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, wśród których szczególne miejsce zajmują trzy bardzo nowoczesne pracownie komputerowe, dobrze wyposażona świetlica i biblioteka.

fot. Paweł Rapacz

Autor : Agnieszka Piwko