WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Sukcesy uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Kasince Małej

Środa, 28 Czerwiec 2017

W roku szkolnym 2016/2017 Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej może poszczycić się wieloma sukcesami uczniów:

 

- Aleksandra Cieżak (klasa II gimnazjum) zdobyła tytuł laureata Małopolskiego Konkursu Biologicznego. Ponadto zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym „Magia liczby π”;
- Emilia Drabik (klasa I gimnazjum) zdobyła tytuł laureata Konkursu Biblijnego, a Weronika Nawara (klasa I gimnazjum) została finalistką tego konkursu; 
- Zuzanna Mucha (klasa VI SP) została finalistką Małopolskiego Konkursu Humanistycznego;
- Barbara Lis (klasa III gimnazjum) zajęła III miejsce w Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Powstań Polsko” zorganizowanego w ramach projektu „Historia Solidarności w Małopolsce”.
- w Konkursie Plastycznym „Góralskie cytanie” Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Alicja Zawadzka (klasa I gimnazjum) zajęła I miejsce, Emilia Karpierz (klasa II gimnazjum) i Julia Piekarczyk (klasa III SP) – III miejsca. Wyróżnienia otrzymali Antoni Skolarus (klasa III SP) oraz Piotr Leżański (klasa VI SP). W Konkursie Czytelniczym „Góralskie cytanie” wyróżnienie zdobyli Dawid Mucha (klasa I gimnazjum), Konrad Gruszkowski (klasa VI SP) oraz Karolina Wróbel (klasa III SP);
- Mikołaj Skolarus (klasa III gimnazjum) zajął III miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym „Magia liczby π”;
- Natalia Klimek (klasa III gimnazjum) zajęła II miejsce w etapie gminnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”;
- Agata Jakubiak (klasa III gimnazjum) otrzymała wyróżnienia w Powiatowym Konkursie im. Zosi Smreczyńskiej pt. „W marzeń zachwycie” oraz w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim ,,Serduszkowy Wiersz”;
- Agnieszka Żądło (klasa III gimnazjum) zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym „Jan Paweł II – Patron Najgodniejszy”;
- drużyna Gimnazjum w składzie: Weronika Leżańska (klasa II), Filip Stożek (klasa II), Jan Stożek (klasa III) oraz drużyna Szkoły Podstawowej w składzie: Otylia Płoskonka (klasa VI), Karolina Szczęsnowska (klasa VI), Dawid Boduch (klasa VI), Jakub Kotarba (klasa VI) zajęły I miejsca w gminnych i powiatowych rozgrywkach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej w etapie powiatowym Jan Stożek zdobył II miejsce, a Jakub Kotarba – III;
- Adrian Oskwarek (klasa II SP) zdobył II miejsce, a Nikola Drabik (klasa III SP) wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym z zakresu programu edukacyjnego „Nie pal przy mnie, proszę”;
 

Do największych osiągnięć sportowych uczniów Gimnazjum należy:
- zajęcie I miejsca w mistrzostwach powiatu limanowskiego w unihokeju dziewcząt oraz III miejsca w mistrzostwach wojewódzkich w unihokeju dziewcząt w składzie: Natalia Boduch, Paulina Leżańska, Lidia Opioła, Justyna Drab, Katarzyna Piwowarska, Bernadetta Szczypka, Joanna Bolisęga, Aleksandra Cieżak, Weronika Leżańska;
- zajęcie II miejsca w powiatowej gimnazjadzie młodzieży w tenisie stołowym drużynowym i awans do etapu rejonowego w składzie: Agnieszka Nawara, Barbara Lis, Katarzyna Szarek;
- zajęcie V miejsca w gimnazjadzie młodzieży w tenisie stołowym indywidualnym i awans do etapu rejonowego: Agnieszka Nawara;
- zajęcie II miejsca w mistrzostwach powiatu limanowskiego w piłce siatkowej w składzie: Natalia Boduch, Justyna Drab, Barbara Lis, Lidia Opioła, Paulina Drabik, Karolina Łabuz, Agnieszka Nawara, Wioletta Nawara, Sylwia Płoskonka, Katarzyna Stożek, Katarzyna Szczypka;
- zajęcie II miejsca w powiatowej gimnazjadzie w biegach narciarskich w składzie: Barbara Lis, Aleksandra Łabuz, Joanna Bolisęga;
- zajęcie I miejsca drużynowo w powiatowej gimnazjadzie w biegach narciarskich chłopców
- zajęcie II miejsca w powiatowej gimnazjadzie w biegach narciarskich: Jakub Płoskonka, Mateusz Leżański.

Osiągnięcia sportowe uczniów Szkoły Podstawowej:
- zajęcie I miejsca w finale Ogólnopolskiego Turnieju Szkolnej Ligi Rugby Tag;
- zajęcie I miejsca w powiecie i X miejsca w mistrzostwach województwa w sztafetowych biegach przełajowych chłopców;
- II miejsce w powiecie i udział w mistrzostwach województwa sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt;
- I miejsce w mistrzostwach powiatu w biegach narciarskich: Jakub Kotarba;
- II miejsce w mistrzostwach powiatu w biegach narciarskich: Piotr Zborowski.
 

Serdecznie gratulujemy sukcesów !

Autor : Agnieszka Piwko
Wyświetleń : 31
Tagi :