WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Spotkanie w sprawie przebudowy DK 28

Niedziela, 18 Czerwiec 2017

16 czerwca w sali Zarządu Powiatu Limanowskiego odbyło się spotkanie dotyczące realizacji inwestycji na drodze krajowej nr 28 przebiegającej przez Powiat Limanowski. W spotkaniu oprócz przedstawicieli z terenu powiatu limanowskiego Mieczysława Urygi Wicestarosty Limanowskiego, Agaty Zięba, Członka Zarządu Powiatu Limanowskiego, Pawła Ptaszka, Wójta Gminy Tymbark i Marka Urbańskiego dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej, udział w spotkaniu wziął Jacek Gryga, zastępca dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Podczas spotkania wicestarosta Mieczysław Uryga, w imieniu Zarządu Powiatu Limanowskiego rozmawiał na temat bieżących inwestycji, a także kolejnych potrzeb związanych z realizacją inwestycji drogowych na terenie powiatu limanowskiego, w tym m.in. budowy pasów wolnego ruchu dla samochodów ciężarowych w miejscowościach Wysokie i Gruszowiec, realizacji chodników w miejscowościach Wysokie-Kanina.

Dyskutowano również na temat konieczności podjęcia działań na odcinku drogi krajowej nr 28 w Tymbarku, ze względu na liczne, niebezpieczne  zdarzenia drogowe, a także słabą widoczność w tym miejscu. Podczas spotkanie poruszono także temat obwodnicy Limanowej.

Przypomnijmy. Powiat Limanowski wraz z Gminą Tymbark opracował koncepcje przebudowy niniejszego skrzyżowania w dwóch wariantach. Pierwszy dotyczy budowy ronda, natomiast drugi przebudowy tego odcinka poprzez skanalizowanie  wykonanie pasów lewoskrętu.  GDDKiA zapoznała się zaproponowanymi wariantami koncepcji,  nadal są prowadzone  rozmowy dotyczące ostatecznego wypracowania najkorzystniejszego rozwiązania.

Autor : J. Tokarczyk/Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości