Odbyło się Święto Pieśni Tańca i Muzyki Ludowej w Amfiteatrze Ziemi Szczyrzyckim w Pogorzanach

Piątek, 16 Czerwiec 2017

11 czerwca 2017 r. odbyło się XXVII Święto Pieśni Tańca i Muzyki Ludowej w Amfiteatrze Ziemi Szczyrzyckim w Pogorzanach. Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie „Związek Szczyrzycan” i Gmina Jodłownik. Patronat honorowy nad imprezą był Jan Puchała – Starosta Limanowski.

Święto rozpoczęło się o godzinie 15.00 barwnym korowodem składającym się z zespołów i kapel biorących udział w imprezie. Na scenie amfiteatru zaprezentowało się 12 zespołów, kapel i grup śpiewaczych.

W tym dniu można było zobaczyć  m.in. takie zespoły regionalne jak: „Mali Szczyrzycanie” ze Szczyrzyca, „Dolina Słomki” ze Stronia, Zespól Regionalny z Jodłownika, „Wilkowicanie” z Wilkowiska, „Małe Niskowioki” z Chełmca, „Piecuchy” z Nawojowej, „Małe Rożnowioki” z Rożnowa, Regionalny Zespól Taneczny „Spod Pustek” z Łużnej, Zespól Pieśni i Tańca „Łapanowianie” z Łapanowa, a także grupę śpiewaczą „Skrzylanie”.

Każdy z zespołów otrzymał pamiątkowa statuetkę, która została ufundowana przez Powiat  Limanowski.

Autor : Agnieszka Piwko