Śnieżnica przywitała turystów piękną pogodą

Środa, 14 Czerwiec 2017

W niedzielę, 11 czerwca 2017r. w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy 2017” na Śnieżnicę (1006 m. n. p. m.) przybyło wielu turystów - uczestników wędrówek po górach. Organizatorzy spotkania oczekiwali beskidzkich turystów na szczycie góry.

Przybyłych turystów powitała Katarzyna Szybiak, zastępca wójta Gminy Mszana Dolna. Mszę św. na szczycie śnieżnej góry odprawił o.o. Dominik Andrzej Chucher z Opactwa Ojców Cystersów w Szczyrzycu. Natomiast oprawę wokalno – muzyczną uroczystości zabezpieczyła Orkiestra Dęta „Echo Zagórzan” z Kasiny Wielkiej, pod batutą Adama Rusnarczyka.

Po mszy św. odbyło się wiele konkursów, które cieszyły się wielkim powodzeniem. Najmłodszą uczestniczką „odkrywania” Śnieżnicy okazała się 4 miesięczna Emilia Ryś z Dobrej, a najstarszą 80-cio letnia Janina Krupa z Dąbrowy Górniczej. Z najdalszego zakątka Polski do Beskidu Wyspowego  przybyli Maria i Andrzej Gniadek z Tarnowa, którzy wzięli udział w akcji po raz pierwszy. Uczestniczką niedzielnej akcji, która na Śnieżnicę przybyła z najdalszego zakątka świata była Krystyna Świder z Antwerpii (Belgia).

W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym:
I miejsce zajęła Karolina Jędrocha z Krzczonowa;
II miejsce przypadło Joannie Kalec z Choczni k. Wadowic,
III  miejsce zajęła Julia  Banach z Lipowego.

Najmilszą uczestniczka tegorocznej akcji wybrano Annę Popławską z Kasiny Wielkiej, a „najmilszym” również okazał się kasinianin Marcin Ślaga.

Nagrody ufundowane przez Gminę Mszana Dolna, laureatom wręczała Katarzyna Szybiak, zastępca wójta Gminy Mszana Dolna. Na zakończenie spotkania na Śnieżnicy odbyło się pieczenie kiełbasy na grillu.

Organizator spotkania byli: Gmina Mszana Dolna, Forum Gmin Beskidu Wyspowego, FRR Rabka, Województwo Małopolskie, Małopolska Izba Turystyki, COTIG PTTK.

Autor : Agnieszka Piwko