Odbyła się XI Krajowa Wystawa Czerwonego Bydła Polskiego

Wtorek, 13 Czerwiec 2017

W dniach od 10 do 11 czerwca br. w Szczyrzycu po raz jedenasty odbyła się Krajowa Wystawa Czerwonego Bydła Polskiego, organizowana przez Krajowy Związek Hodowców Czerwonego Bydła Polskiego oraz wójta gminy Jodłownik.

Hodowla czerwonego bydła jest integralnie związana z małopolskim rolnictwem. W tym roku wystawa była także połączona z regionalną wystawą owiec oraz królików rasowych.

W trakcie dwudniowej wystawy odbywała się m.in. degustacja zsiadłego mleka, loteria fantowa, przejażdżki konne, pokaz wyrobu oscypka, pokaz strzyżenia owiec czy piknik mleczny.

Nagrody najlepszym wystawcom wręczył wicewojewoda małopolski Józef Gawron. - Uczestnicy Wystawy przez podtrzymywanie tradycji rolnictwa umacniają polską wieś. Cieszę się, że dziś mogę tu z Wami być. Muszę się przyznać, że na tej ziemi, w Szczyrzycu, jestem po raz pierwszy, ale myślę, że przez tą atmosferę, która tu panuje, będę częściej wracał w te piękne okolice. Dzisiejsze wydarzenie, wywołuje we mnie wspomnienia z moich lat dzieciństwa. Wszystkim wystawcom gratuluję zdobytych nagród i wyróżnień oraz życzę dalszych sukcesów – powiedział wicewojewoda.

Wśród osób, które gratulowały wystawcom wspaniałych osiągnięć, byli m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ewa Lech, poseł Jan Duda, przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, Paweł Ptaszek wójt Gminy Tymbark, dyrektor Ośrodka Terenowego Agencji Rozwoju Rolnictwa w Krakowie Piotr Serafin oraz dyrektor Małopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Adam Ślusarczyk.

Autor : Agnieszka Piwko / Na podstawie: UMUW Kraków