WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Odbyło się uroczyste podsumowanie XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu “Matematyka bez Granic”

Poniedziałek, 12 Czerwiec 2017

9 maja 2017r. w auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród XXVIII edycji Międzynarodowego Konkursu “Matematyka bez Granic”.

I miejsce w województwie małopolskim i jednocześnie IV miejsce w skali kraju zajęła klasa 1A (32 uczniów) z I LO im. Wł. Orkana w Limanowej, wyprzedzając klasy pierwsze z I LO w Gorlicach i I LO w Tarnowie. Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród poprzedził wykład dra Krzysztofa Ciesielskiego pn. „A zdarzyło się to sto lat temu w Krakowie, na Plantach.”

W uroczystości uczestniczyła cała klasa wraz z dyrektorem szkoły - Anną Mruk i nauczycielem matematyki - Ryszardem Abramem. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w specjalnie przygotowanych dla nich zajęciach warsztatowych z matematyki.

Warto wiedzieć. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Matematyka bez granic"  organizowany jest pod auspicjami Rady Europy. Głównym Organizatorem na świecie jest: Komitet Międzynarodowy Konkursu MsF Académie Strasbourg Lycée Pasteur. W naszym kraju organizacją zajmuje się Polski Komitet Krajowy Konkursu MSF, Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Konkurs ma niespotykaną formę, gdyż startują w nim całe klasy. Liczą się w nim nie tylko umiejętności matematyczne, ale także: umiejętność współpracy i podziału zadań w grupie, pomysłowość, wyobraźnia, zdolności językowe i plastyczne. W skali całego kraju w konkursie wzięło łącznie udział 1070 klas z 434 szkół (26 274 uczniów).

Autor : Agnieszka Piwko
Wyświetleń : 106
Tagi :