WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

XV Gwiaździsty Rajd Szlakami Świętego Jana Pawła II

Poniedziałek, 12 Czerwiec 2017

Tradycyjnie, na początku czerwca młodzież ze szkół powiatu limanowskiego wyruszyła na trasy Gwiaździstego Rajdu Szlakami Świętego Jana Pawła II. W tym roku odbyła się jego XV edycja, w której udział wzięło ponad 200 uczestników tworząc 19 drużyn. Rajd przebiegał szlakami papieskimi, trasami jedno i wielodniowymi w Beskidzie Wyspowym, Gorcach, Beskidzie Sądeckim. Organizatorem wydarzenia był m.in. Powiat Limanowski.

Celem rajdu było uczczenie rocznicy przejazdu przez Limanową Ojca Świętego Jana Pawła II, poznawanie nauczania Świętego Jana Pawła II oraz historii regionu, kultury i przyrody, a także wspólny wypoczynek w górach.

Zakończenie rajdu odbyło się 9 czerwca br. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, któremu patronuje Święty Jan Paweł II. Szkoła od 2003 roku jest jednym z organizatorów imprezy. Mszy Św. w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przewodniczył ks. kanonik Stanisław Wojcieszak, który wygłosił homilię do młodzieży. Po Mszy Św. nastąpiło wręczenie dyplomów i nagród.

W uroczystości wzięli udział m.in. Prezes Fundacji Szlaki Papieskie Urszula Własiak, Przewodniczący Rady Fundacji Jerzy Rieger, przedstawiciele władz miejskich i gminnych, uczestnicy rajdu z opiekunami oraz społeczność ZSTiO.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i publikacje tematyczne za udział. Dla laureatów konkursu na temat św. Brata Alberta Chmielowskiego i związku kardynała Wojtyły z jego postacią przygotowano albumy i książki. Organizatorzy nagrodzili również za przygotowanie kronik rajdu drużyny: „Karolki” i „Lamorożce” z ZSS nr 1, „Bartnioki” i „Ogrodnicy – Mechanicy” z ZSTiO oraz „Białe orły” z ZS w Tymbarku.

Organizatorami imprezy byli: Parafia Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Powiat Limanowski, Fundacja Szlaki Papieskie, Miasto Limanowa, Gmina Limanowa, PTTK o/Limanowa, GOPR Oddział Limanowa, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Limanowa.

Autor : Agnieszka Piwko / na podstawie: zstio.edu.pl