WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Pożegnano odchodzących na emeryturę funkcjonariuszy Policji

Piątek, 09 Czerwiec 2017

9 czerwca br. w Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej odbyło się uroczyste pożegnanie asp. sztab. Jacka Kurzei Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej oraz asp. sztab. Mariusza Chanka Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Tymbarku. W wydarzeniu udział wzięli Jan Puchała Starosta Limanowski, Justyna Tokarczyk dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości ze Starostwa Powiatowego w Limanowej oraz Marek Urbański dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej.

Na zasłużoną emeryturę odeszli dziś asp. sztab. Jacek Kurzeja oraz asp. sztab. Mariusz Chanek. Żegnali ich samorządowcy, władze policji, koledzy i koleżanki z posterunku oraz Ci, z którymi na codzień współpracowali. Słowa pożegnania skierował także Jan Puchała Starosta Limanowski.

- Proszę przyjąć słowa uznania i podziękowania za wieloletnią służbę, trud i poświęcenie, które znacząco wpłynęły na skuteczność działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa w obszarze ruchu drogowego na terenie Powiatu Limanowskiego. Życzę panom dalszych sukcesów i pomyślności w realizacji życiowych planów i zamierzeń, tym razem na zasłużonej emeryturze. Jestem głęboko przekonany, iż to symboliczne pożegnanie jest jedynie początkiem kolejnego dobrego etapu w Waszym życiu - mówił Starosta Limanowski.

Oprócz okolicznościowych listów i podziękowań, zgodnie już z tradycją limanowskiej policji, komendant KPP Limanowa insp. Dariusz Urbanik przekazał na ręce odchodzących na emeryturę - pamiątkową szablę.

Dodatkowo, Polski Związek Motorowy przyznał asp. sztab. Jackowi Kurzei srebrną odznaką, którą podczas uroczystości wręczył Jerzy Budacz Prezes Auto Moto Klubu Limanowa.

Asp. sztab. Jacek Kurzeja od początku swojej służby w limanowskiej policji, związany był z ruchem drogowym. Do jego obowiązków należało m.in. zachowanie prawidłowego nadzoru nad służbą i koordynowanie działań limanowskiej „drogówki”. Mocno zaangażowany był także w pomoc przy Wyścigu Górskim Limanowa - Przełęcz pod Ostrą. Z limanowską policja związany był od 1990 roku.

Asp. sztab. Mariusz Chanek pracę w Policji rozpoczął 1 lipca 1991 roku. Praktycznie całą służbę związany był z pionem kryminalnym.  W 1998 r. ukończył szkolenie w specjalności dochodzeniowo-śledczej w Szkole Policji w Pile. Na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Tymbarku z siedzibą w Zawadce powołany został 1 listopada 2014 roku.

Autor : Agnieszka Piwko/ fot.J.Tokarczyk