WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Wizytowali trasę 9. Wyścigu Górskiego Limanowa - Przełęcz pod Ostrą

Piątek, 09 Czerwiec 2017

Wielkimi krokami zbliża się 9. Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz pod Ostrą. Aby zapewnić bezpieczny i pomyślny przebieg tego wydarzenia, w dniu dzisiejszym tj. 9 czerwca, trasę wyścigu wizytowali organizatorzy. Na wizję lokalną pojechali m.in. Jan Puchała Starosta Limanowski, Marek Urbański dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej, Justyna Tokarczyk dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości, jednocześnie dyrektor ds. organizacyjnych 9. Wyścigu Górskiego "Limanowa - Przełęcz pod Ostrą" oraz przedstawiciele Auto - Moto - Klub Limanowa: Jerzy Budacz prezes AMK, Bogdan Pałka, dyrektor Wyścigu Górskiego, a także Mirosław Kaja, dyrektor ds. trasy i jej zabezpieczenia.

W dniach od 14 do 16 lipca 2017r., na drodze powiatowej Stara Wieś - Kamienica odbędzie się 9. Wyścig Górski  Limanowa - Przełęcz pod Ostrą 2017. Wzorem lat ubiegłych, trwają przygotowania mające na celu  poprawę infrastruktury drogowej na trasie wyścigu.

- Corocznie staramy się, aby dostosować infrastrukturę na trasie do wymogów rozgrywania zawodów w ramach eliminacji Mistrzostw Europy, nie tylko poprzez prace porządkowe, tj. oczyszczenie poboczy, wykoszenie traw w ciągu drogi, czy przede wszystkim uzupełnianie ubytków, oznakowania poziomego krawędzi jezdni trasy - mówi Marek Urbański z PZD w Limanowej.

- Bardzo się cieszę, że na terenie Powiatu Limanowskiego już po raz dziewiąty organizujemy Wyścig Górski „Limanowa - Przełęcz pod Ostrą”. Impreza ta stała się już wizytówką nie tylko Limanowszczyzny, ale całego Regionu Małopolski. O sytuacji świadczy fakt, że z roku na rok przybywa coraz większa liczba kibiców - turystów i zarówno impreza, jak i teren naszego powiatu bardzo się im podobają - mówi starosta limanowski Jan Puchała. - Jeśli chodzi o przygotowania infrastruktury, to wzorem lat ubiegłych służby Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej cały czas prowadzą prace przygotowawcze takie jak: oczyszczenie trasy, poboczy, uzupełnianie ubytków w jezdni, czy koszenia traw. Corocznie FIA nakłada w tym zakresie obowiązki na organizatora, które musimy spełnić. To kosztowna impreza, ale rezerwujemy na nią w budżecie środki, by spełnić te wymagania. Dla nas istotne jest, że oprócz faktu, iż jest to bardzo widowiskowa impreza,  to w tym okresie również lokalni przedsiębiorcy z branży spożywczej, czy turystycznej, mają szansę na zarobek - dopowiada starosta.

- Dodatkowo, na czas wyścigu montowane są bariery energochłonne tak, by trasa była w pełni zabezpieczona co jest szczególnie istotne w przypadku zawodników startujących w autach jednomiejscowych (bolidach) - mówi Bogdan Pałka, dyrektor wyścigu. - Przy samym wyścigu pracuje ponad 250 osób, w tym są służby medyczne, straż, policja – jednym słowem jest to ogromny sztab ludzi – po to tylko, by efekt końcowy był jak najlepszy oraz by wszystkim zapewnić bezpieczeństwo. Ta statystka pokazuje jaki ogrom ludzi jest zaangażowanych na wspólny sukces!

Poniżej kilka informacji na temat tegorocznego

termin: 14-16 lipca 2017

piątek: Limanowa - odbiór administracyjny i badanie kontrolne (Limanowa, ul. Br. Czecha 4, godz. 12.00-19.30)

sobota/niedziela - Stara Wieś, droga powiatowa K1609 Limanowa - Kamienica - rywalizacja sportowa według harmonogramu