WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Konferencja pn. "Wychowanie w obliczu współczesnych problemów"

Piątek, 09 Czerwiec 2017

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej zaprasza na konferencję pn. „Wychowanie w obliczu współczesnych problemów”, która odbędzie w 13 czerwca 2017r. w sali konferencyjnej 201 w budynku A Starostwa Powiatowego w Limanowej (ul. J. Marka 9, 34-600 Limanowa).

Konferencja poświęcona będzie szeroko pojętej problematyce aktualnych zagrożeń związanych z substancjami psychoaktywnymi, cyberprzemocą oraz pojawiającymi się problemami natury egzystencjonalnej  i pytaniami o sens życia wśród dzieci i młodzieży. Ten temat omówi ks. dr Jerzy Smoleń w wykładzie pn. „Kiedy życie nie ma sensu - gdzie szukać pomocy”.

Spotkanie umożliwi pozyskanie informacji o sposobach skutecznego zapobiegania występowaniu uzależnień od substancji odurzających, Internetu i gier komputerowych. O czym w swoich wypowiedziach będą mówić pedagog i specjalista ds. cyberprzemocy Elżbieta Cięciel w wykładzie pt. „Cyfrowi tubylcy - jak chronić dzieci w szkole” oraz asp. szt. Robert Bretner w wystąpieniu pt. „Nowe substancje psychoaktywne a prawo a życie”. St. asp. Andrzej Górszczyk opowie o odpowiedzialności karnej w Internecie.

W trakcie  konferencji zostaną wręczone certyfikaty udziału w kampanii pn. „Niebieska Wstążka” Kocham! Nie bije! Pomagam! oraz wyróżnienia dla szkół, które w szczególny sposób wykazały się zaangażowaniem w działania profilaktyczne, edukacyjno-informacyjne prowadzone w celu przeciwdziałania przemocy.

Ponadto zostanie ogłoszony konkurs informatyczny pn. „Internet czy naprawdę jest niebezpieczny?” adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Limanowskiego. Na konferencji poruszone będą kwestie ochrony dzieci i młodzieży przed szkodliwym działaniem Internetu  i substancji psychoaktywnych mających negatywny wpływ na rozwój psychofizyczny dzieci. Ten problem zostanie rozważony również w kontekście prawa i odpowiedzialności karnej nieletnich.

Na spotkanie zapraszamy w szczególności dyrekcje szkół z Powiatu Limanowskiego i przedstawicieli grona pedagogicznego, a także uczniów ze szkół grupach 4-5 osób. Prosimy o dokonanie potwierdzenia udziału do 9 czerwca 2017r. telefonicznie pod numerem (18) 3337912. Ilość miejsc ograniczona.

Autor : Agnieszka Piwko
Wyświetleń : 85
Tagi :