WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

VII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ONE WORLD ONE KYOKUSHIN – Limanowa 2017

Czwartek, 08 Czerwiec 2017

Już 17 czerwca 2017r. w hali sportowej przy ZS nr 1 przy ul. Piłsudskiego 81 w Limanowej odbędzie się siódma edycja Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ONE WORLD ONE KYOKUSHIN, którego pomysłodawcą i organizatorem jest sensei Arkadiusz Sukiennik i kierowany przez niego klub sportowy ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa.

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich ten uważany za największy w Polsce, a nawet w Europie turniej karate kyokushin dla dzieci i młodzieży przyciągnął do Limanowej bardzo liczne grono młodych karateków z kraju i z zagranicy. Tym razem na limanowskim tatami, w myśl idei ONE WORLD ONE KYOKUSHIN, w konkurencjach kata i kumite rywalizować będzie ponad 500 młodych karateków z 56 klubów z Polski, Austrii, Białorusi, Czech, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Rosji reprezentujących największe światowe organizacje Kyokushin Karate. Ciekawostką jest, że w tym roku do udziału w turnieju zgłosili się zawodnicy z Pakistanu i Japonii. Z uwagi na względy finansowe i organizacyjne ich zgłoszenie nie zostało przyjęte.

Tegoroczny VII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży ONE WORLD ONE KYOKUSHIN realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Współorganizatorami turnieju są: Starostwo Powiatowe w Limanowej i Urząd Miasta Limanowa.

Honorowy patronat nad turniejem objęli: Wiesław Janczyk – Poseł na Sejm RP, Józef Leśniak – Poseł na Sejm RP, Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego, Urszula Nowogórska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Jan Puchała - Starosta Limanowski, Władysław Bieda - Burmistrz Miasta Limanowa, Shihan Andrzej Drewniak – Wiceprezes Polskiego Związku Karate, Sekretarz Generalny Kyokushin World Federation,  Jarosław Pachut - Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) - Region Limanowa. Patronat medialny sprawują: TVP o/Kraków, Radio Kraków, Gazeta Krakowska, Echo Limanowskie, MałopolskieTV, Limanowa.in.

To wspaniałe wydarzenie nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów, którymi są: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Miasta Limanowa, Urząd Gminy Limanowa oraz firmy: JONIEC, PDM LIMDROG, UCHACZ, JACEK WÓJCIK, MEBLOMET, PAK-FOL, FABER SPORT, WASMED, PARTNER, ELECTRICAL, ELEKTRET, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Zakład Stolarski KORNIK, ABRA, KULINAR, Szpital Powiatowy w Limanowej, FOTO POLA, BROWARS, TYMBARK.

Rozpoczęcie rywalizacji sportowej planowane jest na godzinę 9:30, natomiast oficjalne otwarcie zostało zaplanowane na 14:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Limanowej na trybuny hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Limanowej i kibicowania młodym adeptom Karate Kyokushin. Wstęp wolny.

Film o wydarzeniu

Zapraszamy!