WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Obóz terenowy klas policyjnych

Wtorek, 06 Czerwiec 2017

W dniach od 29 maja do 1 czerwca 2017r. młodzież klas policyjnych wzięła udział w obozie szkoleniowym w Słopnicach. Podczas czterech dni uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez instruktorów ze służb mundurowych.

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu zademonstrowali wyposażenie, broń i sprzęt, którego używają w czasie służby. Szkolili młodzież w technikach zatrzymywania, konwojowania osób, sposobów przeprowadzania kontroli legalności pobytu obcokrajowców na terenie Unii Europejskiej. W Słopnicach instruktorzy z Komendy Powiatowej PSP w Limanowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Słopnicach Dolnych. Druhowie prowadzili szkolenie z zasad użycia sprzętu ratowniczego, prowadzenia akcji gaszenia pożarów, rozwijania linii gaśniczych w terenie, udzielania pierwszej pomocy, działania z użyciem sprzętu ratowniczego oraz ochrony osobistej i dróg oddechowych.

Bardzo ciekawe zajęcia przeprowadziła Podhalańska Grupa GOPR sekcja operacyjna z Limanowej. W czasie zajęć  goprowcy pokazali sprzęt ochron osobistej, sprzęt ratowniczy, szkoleniowy, łączności i nawigacji satelitarnej. Przeprowadzili  także szkolenie dla młodzieży na temat  bezpieczeństwa w górach, opowiedzieli o zadaniach jakie wykonują ratownicy, zademonstrowali  sprzęt wysokościowy i odbyli z uczniami szkolenie na linach. Na obozie zajęcia przeprowadzili  także instruktorzy z Auto Moto Klubu w Limanowej /AMK/. Na obozowisko przybyli samochodami ratowniczymi ze specjalistycznym sprzętem służącym do ratowania życia zawodników podczas sportowych imprez samochodowych. Instruktorzy z AMK Limanowa przeprowadzili szkolenie  z zakresu ratownictwa medycznego, drogowego i udzielania pomocy przedlekarskiej. Ratownicy wspierani byli przez druhów z OSP w Starej Wsi.

Dwa dni na obozie przeznaczone zostały na zajęcia z Komendą Powiatową Policji w Limanowej oraz z Wojewódzką Komendą Policji w Krakowie. W tym czasie funkcjonariusze odbyli zajęcia z rozpoznawania zagrożeń, technik interwencji, środków przymusu bezpośredniego, zabezpieczenia miejsca zdarzenia, elementów kryminalistyki, zasad  ruchu drogowego  oraz musztry.

Pierwszy dzień to rozbijanie obozowiska i poprawa kondycji poprzez wycieczkę turystyczną na Mogielicę. Oprócz tego uczniowie uczestniczyli także w zajęciach dodatkowych z orientacji w terenie z wykorzystaniem mapy i kompasu, strzelectwa i walki wręcz. Były rozgrywki w piłkę nożną i siatkową a także późnym popołudniem wyjazd na basen do Limanowej.


Tradycyjnie odbyło się nabożeństwo majowe  z zaproszonymi gośćmi. Na zakończenie wspólnie zostały upieczone kiełbaski na grillu. Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku składa serdeczne podziękowanie wszystkim służbom mundurowym za bezinteresowną pomoc przy realizacji bogatego programu szkolenia.

Autor : Agnieszka Piwko
Wyświetleń : 33
Tagi :