Zbliża się III Limanowska Wiosna Poetycka

Czwartek, 18 Maj 2017

29 maja o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbędzie się trzecia już edycja Limanowskiej Wiosny Poetyckiej. Tegorocznymi organizatorami wydarzenia są Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury. Patronat honorowy przyjęli Jan Puchała starosta limanowski oraz Władysław Bieda burmistrz miasta Limanowa.

– Cieszymy się, że formuła tej imprezy sprawdza się, spotyka z zainteresowaniem i gromadzi sporo uczestników. Zapraszamy w ostatni poniedziałek maja o godzinie 10.00 do Limanowskiego Domu Kultury. Dobrej poezji z odrobiną aktorstwa oraz dobrej muzyki nie zabraknie!– zachęcają organizatorzy.

Podczas imprezy, prezentowane m.in. będą nagrodzone wiersze przez aktorów teatru „Co się stało?” przy muzycznym akompaniamencie Krystiana Jaworza. Ponadto odbędzie się koncert Limanowskiej Orkiestry Kameralnej.

Warto wiedzieć. Limanowska Wiosna Poetycka organizowana jest od 2015 roku. Jest to impreza literacka, podsumowująca w formie gali poetyckiej tradycyjny, organizowany od lat Powiatowy Konkurs Poetycki im. Zosi Smreczyńskiej, córki Władysława Orkana. Tegoroczna edycja opatrzona była hasłem przewodnim „W marzeń zachwycie”. Konkurs oraz Limanowską Wiosnę Poetycką Organizują: Powiat Limanowski, Burmistrz Miasta Limanowa, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury. Wydarzenie adresowane jest do mieszkańców Powiatu Limanowskiego w każdej kategorii wiekowej.

Autor : Agnieszka Piwko