Niedzielny koncert z Bogusławem Morką

Wtorek, 16 Maj 2017

14 maja br. w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku, odbyło się widowisko słowno - muzyczne o charakterze patriotycznym pn. „Krzyż i Orzeł”. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Grzegorz Biedroń Radny Województwa Małopolskiego, Jan Puchała Starosta Limanowski, Tomasz Krupiński Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego i Paweł Ptaszek Wójt Gminy Tymbark.

Niedzielny wieczór licznie zgromadził publiczność w parafialnym kościele w Tymbarku, gdzie odbyło się widowisko słowno-muzyczne, w którym wystąpił tenor – Bogusław Morka. Przez ponad godzinę zgromadzeni słuchacze mogli wsłuchiwać się w teksty wielu patriotycznych i narodowościowych utworów wykonanych w niepowtarzalny sposób przez śpiewaka operowego oraz towarzyszącej mu Iwonie Kaczmarek.

Duet bez wątpienia zachwycił zgromadzonych, a wszystkie wykonane utwory zebrały gromkie brawa. Akompaniament fortepianowy wykonał Mariusz Dubrawski, a uroczysty koncert poprowadził Janusz Michalik z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

Organizatorem koncertu byli Powiat Limanowski, Gmina Tymbark, Parafia w Tymbarku i Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku.

Autor : Agnieszka Piwko / fot. tymbark.pl