WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Konferencja Bibliotekarzy z Powiatu Limanowskiego

Poniedziałek, 15 Maj 2017

12 maja br. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbyła się konferencja bibliotekarzy z Powiatu Limanowskiego. W spotkaniu uczestniczyli Mieczysław Uryga Wicestarosta Limanowski oraz Justyna Tokarczyk Dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości.

Corocznie 8 maja w Polsce obchodzimy Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Dzień ten jest symbolem dla pracy bibliotekarzy i świętem, w którym jest okazja do przedstawienia dokonań i zawodowych osiągnięć społeczeństwa bibliotekarskiego, jak i refleksji o tożsamości bibliotek i ich roli w budowaniu dziedzictwa kulturowego.

W tym roku swój jubileusz - 40 lecie pracy - świętowała Zofia Skolarus - Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej gminy Mszana Dolna z siedzibą w Kasince Małej, 25 lecie pracy - Barbara Kutaj z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jodłowniku z filią w Krasnych - Lasocicach oraz Anastazja Kołodziej z Gminnej Biblioteki Publicznej w Laskowej 20 lat pracy.

Listy gratulacyjne w imieniu Jana Puchały Starosty Limanowskiego, z okazji jubileuszy Pracy składali  Mieczysław Uryga Wicestarosta wraz z Justyną Tokarczyk Dyrektorem Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości.

- W imieniu Zarządu i Rady Powiatu Limanowskiego, składamy najserdeczniejsze życzenia i gratulacje z okazji dzisiejszych Jubileuszy pracy zawodowej - mówił Mieczysław Uryga Wicestarosta Limanowski. - W swojej wieloletniej pracy odznaczyłyście się Panie codziennym optymizmem i pomocą w doborze interesujących lektur, umiejętnością pozyskiwania i współpracowania z czytelnikami, a także ciągłym dbaniem o rozwój kultury czytelniczej wśród  mieszkańców Powiatu Limanowskiego.

Spotkanie środowisk bibliotekarzy było także doskonałym momentem do zapoznania się z informacjami na temat „Prawo autorskie, ze szczególnym uwzględnieniem funkcjonowania bibliotek publicznych”, które przedstawił i omówił dr Krzysztof Felchner z Katedry Prawa Własności Intelektualnej oraz Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie.

Następnie Agnieszka Bubka-Sagan, pracownik Oddziału Dla Dzieci krakowskiej WBP, koordynator akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, przedstawiła wykład pn. „O nauczaniu wartości poprzez literaturę”. Wykład poświęcony był wartości jakie niesie czytanie książek i pozytywach jakie niesie „zarażanie” młodych osób nawykiem czytania już od najmłodszych lat.

Autor : Agnieszka Piwko