WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Prognoza pogody dla woj. Małopolskiego

Piątek, 12 Maj 2017

Ważność od godz. 07:30 dnia 12.05.2017 do godz. 07:30 dnia 13.05.2017

W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z opadami gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C, na Podhalu i w rejonach podgórskich około 15°C, na szczytach Beskidów od 10°C do 12°C, w partiach szczytowych Tatr około 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Wysoko w gorach wiatr umiarkowany, w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zmieniających się. W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Początkowo miejscami zanikające burze. Nad ranem miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C, na Podhalu i w rejonach podgórskich około 6°C, na szczytach Beskidów od 6°C do 8°C, w partiach szczytowych Tatr około 2°C. Wiatr słaby, wschodni. Wysoko w gorach wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Ważność od godz. 07:30 dnia 13.05.2017 do godz. 07:30 dnia 14.05.2017

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Na południu województwa możliwe burze, lokalnie z opadami gradu. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C, na Podhalu i w rejonach podgórskich około 15°C, na szczytach Beskidów od 8°C do 10°C, w partiach szczytowych Tatr około 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Wysoko w gorach wiatr umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo na południu województwa miejscami możliwe opady deszczu. Nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300m. Temperatura minimalna od 7°C do 9°C, na Podhalu i w rejonach podgórskich około 6°C, na szczytach Beskidów od 4°C do 6°C, w partiach szczytowych Tatr około 1°C. Wiatr słaby, wschodni. Wysoko w gorach wiatr słaby i umiarkowany, północny.

Autor : Agnieszka Piwko