WIADOMOŚCI - Bezpieczeństwowróć do listy wiadomości

Z kroniki policyjnej .... zdarzenia z 10 maja br.

Czwartek, 11 Maj 2017

Zdarzenia z 10 maja 2017r.

1. O godz. 17.30 w Mszanie Dolnej przy ul. Kolbego policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Peugeot 306. 35-letni mieszkaniec powiatu myślenickiego kierował w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

2. W nocy z 9/10 maja br. ok godz. 2:45 policjanci udali się na zgłoszenie o palącym się samochodzie w Mszanie Dolnej przy ul. Ogrodowej. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że prawdopodobnie 32-letni mężczyzna będąc w stanie upojenia alkoholowego (2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) sam podpalił swój samochód. W pojeździe nikogo nie było. Załoga straży pożarnej ugasiła pożar, a mężczyznę w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zatrzymano w policyjnym areszcie. Trwają czynności w tej sprawie.

3. Kolizje drogowe:

- o godz. 12:00 w Kasince Małej 81-letni kierujący pojazdem marki VW Polo nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia bocznego z pojazdem marki VW Golf.

- o godz. 13:35 w miejscowości Mszana Dolna przy ul. Krakowskiej 87-letni kierujący pojazdem marki VW Polo włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo kierującemu pojazdem marki VW Passat w wyniku czego doprowadził do zderzenia tych pojazdów.

- o godz.14:40 w Limanowej przy ul. Grunwaldzkiej 19-letni kierujący pojazdem marki VW Golf oraz 32-letni kierująca pojazdem marki VW Polo na łuku drogi w trakcie wymijania się doprowadzili do otarcia się pojazdów, a następnie pojazd marki VW Golf zjechał z drogi i uszkodził ogrodzeni przy prywatnej posesji.

- o godz. 15:45 w Limanowej przy ul. Piłsudskiego 77-letni kierujący pojazdem marki Opel Corsa włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo kierującemu pojazdem marki VW Passat wyniku czego doprowadził do zderzenia tych pojazdów.

Wszyscy uczestnicy w/w kolizji byli trzeźwi, sprawcy zostali ukarani mandatami.

Autor : Agnieszka Piwko
Wyświetleń : 12
Tagi :