WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Historia kraju to dziedzictwo, o które należy dbać

Środa, 10 Maj 2017

W tym roku obchodziliśmy 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubomierzu przygotowywali się do niej już dwa tygodnie wcześniej. Ogłoszone zostały szkolne konkursy historyczne związane z tym wydarzeniem, mające na celu głębsze zainteresowanie uczniów tym tematem.

Klasa czwarta miała za zadanie wykonać prezentację dotyczącą Uchwalenia Konstytucji, a uczniowie klasy piątej i szóstej wykazali się swoją wiedzą podczas pisania testu sprawdzającego ich wiedzę historyczną. 5 maja nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Najlepszą prezentację dotyczącą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowała uczennica klasy czwartej Karolina Halama. Zwycięzcami testu historycznego zostali: Julia Ogiela (uczennica klasy szóstej) i Kamil Kowalczyk (uczeń klasy piątej). Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody oraz brawa od koleżanek i kolegów.

Dopełnieniem tych szczególnych spotkań z historią była gminna uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która odbyła się w Mszanie Górnej. Odprawiona została Msza święta polowa, którą uświetniły poczty sztandarowe szkół i organizacji z terenu Gminy i Miasta Mszany Dolna. Nie zabrakło również pocztu sztandarowego reprezentującego Szkołą Podstawową nr 1 w Lubomierzu. Uczniowie poprzez czynny udział w takich uroczystościach uczą się postawy patriotycznej godnej młodego Polaka. Po Mszy świętej miał miejsce występ artystyczny w wykonaniu uczniów z ZPO w Mszanie Górnej. Wzniosłe słowa, patriotyczne wiersze i pieśni, podniosły charakter uroczystości – to elementy, które sprawiły, że licznie zgromadzeni w Mszanie Górnej uczestniczyli w pięknej lekcji historii.

Autor : Agnieszka Piwko