WIADOMOŚCI - Edukacjawróć do listy wiadomości

Wysokie miejsca uczniów Gimnazjum w Mszanie Górnej w konkursie historycznym

Czwartek, 04 Maj 2017

W dniu 27 kwietnia 2017 r. siedmioro uczniów  Gimnazjum nr 4 w Mszanie Górnej: Jarosz Weronika, Potoniec Aleksandra, Kubik Sylwester, Szarek Maria, Kozyra Katarzyna, Kowalczyk Paweł i Talarek Bartosz uczestniczyło w finale drugiej edycji wojewódzkiego konkursu historycznego „Sprawa polska i Polacy w czasie I wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia bitwy pod Gorlicami dla przebiegu wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości”. Jego organizatorami były: Miejski Zespół Szkół nr 3 im. św. Jana Kantego w Gorlicach oraz Zespół Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach. Honorowym Patronatem  zmagania konkursowe objęli:  Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak oraz Burmistrz Gorlic Rafał Kukla i Starosta Powiatu Gorlickiego Karol Górski.

Najlepszy wynik w konkursie  wśród uczniów z Mszany Górnej uzyskała Weronika Jarosz z kl. III c zajmując wysokie, IV miejsce.

Serdecznie gratulujemy Weronice  oraz pozostałym uczniom naszego gimnazjum, którzy w konkursie zajęli kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce – podkreśla dyrektor Marta Skowronek. Do konkursu uczniów przygotowali nauczyciele historii Jarosz Zbigniew i  Mazur Jarosław.

Wychowankowie Gimnazjum w Mszanie Górnej, biorący udział w konkursie,  w oczekiwaniu na wyniki prac komisji konkursowej mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Gorlicach.

oprac.Mazur Jarosław

Autor : Wydział Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości