WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

Odbył się VI Bieg Ziemi Limanowskiej

Wtorek, 02 Maj 2017

Jak co roku 1 maja na trasie Limanowa - Stara Wieś w miłej rodzinnej atmosferze odbyła się już 6 edycja Biegu Ziemi Limanowskiej im. Św. Jana Pawła II.

Organizatorem 6 Biegu Ziemi Limanowskiej pod honorowym patronatem Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej Ks. Biskupa Andrzeja Jeża, było Stowarzyszenie Ziemia Limanowska, a współorganizatorem Auto Moto Klub Limanowa. Patronat honorowy m.in. objęli Wiesław Janczyk Wiceminister Finansów i Jan Puchała Starosta Limanowski. Bieg rozpoczął się sumą odpustową w Starej Wsi o godz. 11:00. Po mszy świętej, na parkingu przy Karczmie Matras nastąpiło otwarcie biura zawodów. Bieg rozegrany był na trasie od ul. J Marka (z pod Karczmy MATRAS) i zakończył się na boisku piłkarskim w Starej Wsi.  Dystans to ok. 4km. Dzieci brały udział w zawodach na boisku sportowym w Starej Wsi na dystansie 50m,100m, 500m.

Impreza sportowa połączona była z festynem przy parafii św. Józefa Rzemieślnika w Starej Wsi.  W uroczystym rozdaniu medali i nagród udział wzięli m.in.: Wiceminister Finansów Wiesław Janczyk, Poseł na Sejm Anna Paluch, Poseł na Sejm Józef Leśniak, ks. Marian Tyrka Proboszcz Parafii św. Józefa Rzemielśnika w Starej Wsi, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, Grzegorz Biedroń Prezes Uzdrowiska Krynica – Żegiestów, Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa, Jolanta Juszkiewicz Przewodnicząca Miasta Limanowa, Stefan Hutek Prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Ziemia Limanowska oraz przedstawiciele władz lokalnych.

Oficjalne wynniki: http://www.pifsport.pl/

Zdjęcia: Auto Moto Klub Limanowa / Stowarzyszenie Ziemia Limanowska