WIADOMOŚCI - Sportwróć do listy wiadomości

Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej i 7 medali dla karateków ARS Limanowa

Środa, 26 Kwiecień 2017

22 kwietnia 2017 roku w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 22 w Radomiu odbyła się kolejna edycja turnieju karate kyokushin pod nazwą „Dragon Fights Kyokushin Cup”, którego organizatorem był Dragon Fight Club z Radomia. Rywalizacja sportowa na radomskim tatami odbywała się tylko w konkurencji kumie. W turnieju udział brało 200 młodych zawodników.
Turniej w Radomiu był dla limanowskich zawodników świetną okazją, by sprawdzić swoje umiejętności i zdobyć nowe doświadczenie. Z takim założeniem do Radomia wybrała się 13-to osobowa grupa młodych fighterów ARS Klub Kyokushinkai - Limanowa w składzie: Alicja Piotrowska, Alicja Szumilas, Jagoda Zelek, Szewczyk Dagmara, Angelika Biedroń, Justyna Zelek, Renata Sukiennik, Patryk Kądziołka, Krzysztof Paruch, Maksymilian Wojs, Michalik Kamil, Jakub Sowa i Jakub Kądziołka.

 

Karatecy ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa zaprezentowali się w Radomiu bardzo dobrze. Po zaciętych pojedynkach, z których większość rozstrzygali na swoją korzyść przed czasem siedmioro podopiecznych sensei Arkadiusza Sukiennika zajęło miejsca na podium. Medali byłoby więcej gdyby nie fakt, że limanowscy karatecy na etapie walk o wejście do strefy medalowej bądź walk już w strefie medalowej rywalizowali między sobą – przykładem może być walka o wejście do finału pomiędzy Renatą Sukiennik a Angeliką Biedroń, lub walki o 3 miejsce pomiędzy Alicją Piotrowską i Alicją Szumilas oraz pomiędzy Angeliką Biedroń i Justyną Zelek czy walka o złoty medal pomiędzy Krzysztofem Paruchem a Patrykiem Kądziołką.

W efekcie końcowym miejsca na podium zajęli:
Jakub Sowa – 1 miejsce,
Jakub Kądziołka - 1 miejsce,
Krzysztof Paruch - 1 miejsce,
Renata Sukiennik - 2 miejsce,
Patryk Kądziołka - 2 miejsce,
Alicja Szumilas - 3 miejsce,
Justyna Zelek - 3 miejsce.

Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasowały się: Angelika Biedroń i Alicja Piotrowska. Ala i Andzia przegrały walki o 3 miejsce z klubowymi koleżankami.


- Jako trener jestem bardzo dumny z postawy moich podopiecznych. Zarówno dziewczęta, jaki i chłopcy zaprezentowali w Radomiu nie tylko dobrą technikę i umiejętności, ale również prawdziwego, sportowego ducha walki - mówi sensei Arkadiusz Sukiennik (3 dan). - Bez względu na zdobyte miejsce wszystkim zawodnikom, którzy walczyli w Radomiu składam szczere gratulacje i podziękowania za ich postawę, zaangażowanie oraz wolę walki. Taka postawa może być i jest powodem do dumy. Taka postawa napawa optymizmem zwłaszcza przed zbliżającymi się ważnymi zawodami, jak np. VII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin”, którego organizatorem jest nasz klub, a który odbędzie się 16 czerwca 2016 roku.”

Ta ilość zdobytych medali pozwoliła uplasować się naszemu klubowi na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej.

Autor : Agnieszka Piwko
Wyświetleń : 26
Tagi :